پیش به سوی جام جهانی انتقاد تند كارشناس فوتبال نسبت به تیم كی روش: هیچ تغییری نداشتیم!

تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی مقابل اروگوئه در دیداری تداركاتی بار دیگر بازگشت كارلوس كی روش را بابت نتیجه‌ای كه حاصل شد جلوه داد تا هواداران این تیم را امیدوار به گرفتن نتیجه در گروه B جام جهانی 2022 قطر مقابل انگلیس، آمریكا و ولز كند.

1401/07/04
17:25

به گزارش رادیو ورزش؛ جلال چراغپور پیروزی یك بر صفر ملی‌پوشان را تحلیل كرد تا نحوه بازگشت كارلوس كی روش و استراتژی‌های مختلف این تیم برای رسیدن به این پیروزی را تشریح كند. چراغپور به بررسی بازی‌های دوستانه رقیبان ایران نیز پرداخت و روند آماده سازی ملی‌پوشان را مورد ارزیابی قرار داد.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران بررسی برد یك بر صفر مقابل اروگوئه را بسیار پیچیده توصیف كرد كه نیاز به نگاه همه جانبه با استراتژی فردی كارلوس كی روش و سپس تیم ملی ایران و در نهایت فدراسیون فوتبال و هواداران فوتبال دارد. او در این باره گفت: دو شكل متفاوت درباره این موضوع می‌توان را نظاره كرد. نگاه اول بنیادین و اساسی است. نگاه دوم نیز اتفاقات درون هر مسابقه هست؛ یعنی حوادث هر بازی نتیجه آن را تعیین می‌كند. قصد دوباره گویی درباره نحوه برگزاری دیدار را ندارم و نمی‌خواهم گزارش مسابقه بدهم بلكه بخش بسیار تأثیرگذار این دیدار مربوط به اساس و بنیان ماجراست.

كارشناس فوتبال ایران افزود: در شبی كه بازی‌های بزرگی در سراسر جهان برگزار شد تیم ملی توانست نتیجه قابل توجهی بگیرد. من فكر می‌كنم تیم ملی ایران نه تنها باید بازی خودش را تحلیل كند بلكه باید باخت انگلیس مقابل ایتالیایی كه به جام جهانی 2022 نرسیده است را نیز آنالیز كند.

وی درباره تأثیر این نتیجه در افزایش توجه هواداران تیم ملی ایران تاكید كرد: سوال اصلی اینجاست ما می‌خواهیم برای جام جهانی قطر بازی تداركاتی برگزار كنیم تا از فضای نتیجه‌گیری آن بهره‌وری فردی كنیم و ماله كشی بابت تمام اتفاقات گذشته انجام دهیم یا دوای درد تیم ملی را پیدا كنیم. مهم این است در جام جهانی قطر موفق شویم. اینكه ببریم یا ببازیم اصلا اهمیت ندارد. باید پیشرفت تیم را در نظر گرفت.

چراغپور درباره عدم نتیجه‌گیری این تیم او سه سال در تیم ملی نیست آن وقت چطور پس از بازگشت او تنها پس از 13 روز او را صاحب و مالك تیم ملی ایران می‌دانیم. ما اصلا دنبال استراتژی برای آماده سازی تیم ملی ایران نیستیم.

او تصریح كرد: وقتی می‌بینیم تیم ملی ایران در نبود سه ساله كی روش هیچ تغییر تاكتیكی ندارد یعنی باشگاه‌های ما در تولید علم فوتبالی بر اساس فیزیك بازیكنان و توانایی‌های فردی در غالب یك تیم كاملا بیكار بوده‌اند. دلیلش هم واضح است چون تیم ملی بدون هیچ گونه تغییری بازی كرد. سوال بسیار مهم این است آیا تمام اسلحه و گلوله‌های تیم ملی ایران در همین بازی با اروگوئه شلیك شد یا او هم كمی چشم‌پوشی فارغ از نتیجه كرده بود تا دست خودش را رو نكند.

دسترسی سریع