پیش به سوی جام جهانی دو ایرانی در جمع ستارگان آسیایی جام جهانی به انتخاب رسانه آمریكایی

وبگاه شبكه آمریكایی ESPN به معرفی 10 ستاره آسیایی حاضر در جام جهانی 2022 قطر پرداخت كه این تورنمنت می‌تواند میدان درخشش آن‌ها باشد.

1401/08/22
14:12

به گزارش رادیو ورزش؛ رسانه آمریكایی از تیم ملی یاران «مهدی طارمی» و «علیرضا بیرانوند» را انتخاب كرده است.

وبگاه ESPN درباره طارمی نوشته است: مهدی طارمی در جام جهانی قبلی كه در روسیه برگزار شد هنوز در آسیا بازی می‌كرد و شاید با آن توپی كه در لحظات پایانی دیدار ایران برابر پرتغال از دست داد به خاطر مردم بیاید ، فرصتی كه اگر گل می شود ایران، پرتغال را شكست می‌داد و یك صعود تاریخی به مرحله بعدی جام بیست و یكم داشت.

چهار سال پس از آن تورنمنت، طارمی حالا در اوج قدرت خود قرار دارد، ستاره تیم بزرگ پورتو پرتغال است و تاكنون در لیگ قهرمانان اروپا پنج گل را به نام خود ثبت كرده است.

طارمی در مدت سه سال و نیم حضور در تیم‌های پرتغالی «ریو آوه» و پورتو، 62 گل به ثمر رسانده است. طارمی یار كلیدی تیم پورتو است و فصل گذشته همراه با این تیم موفق به كسب دوگانه لیگ و جام حذفی شد. طارمی آماده اذیت‌كردن تیم‌هایی است كه در گروه B جام جهانی با ایران همگروه هستند.

ایران در گروه دوم جام جهانی 2022 با تیم‌های انگلیس، ولز و آمریكا همگروه است.

رسانه آمریكایی درباره بیرانوند نیز نوشته است: در حالی كه طارمی فرصت خود را در بازی با پرتغال از دست داد تا ایران از صعود تاریخی باز بماند، اما دروازهبان ایران در آن دیدار با مهار ضربه پنالتی رونالدو، مورد توجه همگان قرار گرفت.

بیرانوند كه در لیگ ایران و همراه را پرسپولیس صاحب چهار قهرمانی شده است، به لیگ بلژیك و تیم «انتورپ» رفت و پس از آن به صورت قرضی به تیم «بواویشتا» پرتغال پیوست. با این وجود، او طی ماه‌های اخیر با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌كرده است.

بیرانوند 30 ساله پس از بازگشت به لیگ ایران و باشگاه پرسپولیس در رقابت سختی با گزینه‌هایی مانند «امیر عابدزاده» برای به دست آوردن پیراهن شماره یك تیم ملی ایران در جام جهانی است. با این حال، او گزینه اول «كارلوس كی‌روش» برای حراست از دروازه ایران در جام جهانی است.

شبكه ESPN در ادامه به ستارگان آسیایی دیگر جام جهانی 2022 پرداخته و نوشته «المعز علی» و «عبدالكریم حسن» از قطر، «سلمان الفرج» و «سالم الدوسری» از تیم ملی عربستان سعودی، «تاكه‌هیرو تومیاسو» و «داییچی كامادا» از تیم ژاپن و «كیم مین جائه» و «سون هیونگ مین» از كره جنوبی می‌توانند در تركیب تیم‌های آسیایی در جام بیست و دوم بدرخشند.

دسترسی سریع