خبرگزاری مهر: افشاگری زنوزی درخصوص كمك به فدراسیون فوتبال در قرارداد با كی‌روش

مالك باشگاه تراكتور نسبت به شكایت فدراسیون فوتبال علیه خود واكنش نشان داد.

1399/04/29
07:16

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا زنوزی در گفت‌گوی تلفنی با رادیو ورزش، در خصوص شكایت فدراسیون از وی، اظهار كرد: جریان خاصی نیست، آقایان چندین جلسه برای تقدیر از بنده تدارك دیده و "جام خدمت" سفارش داده بودند كه من نتوانستم خدمتشان برسم، به همین دلیل از من شكایت كردند تا در دادگستری و قوه قضائیه جام خدمت را به بنده اهدا كنند.

وی با بیان اینكه تیم ملی را به مدت هشت سال با هواپیمای اختصاصی جا به جا كردیم، اظهار كرد: هنگام بازگشت ملی پوشان به كشورمان، پاداش آنان را داخل هواپیما دادم و تمامی بازیكنان تیم ملی این مسائل را می‌دانند. 9 سال پیش نیز موقع آمدن آقای كی‌روش 600 هزار یورو پول با شرط رسانه‌ای نشدن موضوع، به فدراسیون فوتبال دادم كه این پول طی سه الی چهار سال، با نرخ ارز كمتر به بنده بازگردانده شد.

زنوزی با تأكید بر اینكه من از این شكایت‌ها نمی‌ترسم، تأكید كرد: من گرگ باران دیده‌ام. هواداران تیم‌های شهرستانی از من انتظار دارند، یك عمر تیم‌های شهرستانی را اذیت كردند و اكنون من مقابلشان ایستاده‌ام.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا از حضور در مسابقات انصراف می‌دهید؟ گفت: تصمیم‌گیری در این خصوص را به خود هواداران واگذار كرده‌ایم. ما عصر امروز طی نامه‌ای به فیفا، جریانات فدراسیون فوتبال و مشكلات اساسنامه را به فیفا اعلام خواهیم كرد. مردم از این افراد جواب می‌خواهند، بگویند كه طی دوران مدیریت‌شان از منظر فوتبالی و اقتصادی برای كشورمان چه كار كرده‌اند؟ من یك نفر از مردم هستم و خدا را شكر تریبون دست بنده افتاده و از طرف مردم می‌گویم كه پاسخگو باشید.

مالك باشگاه تراكتور با اشاره به مصاحبه وزیر ورزش در خصوص مبارزه با فساد، افزود: حرف بنده هم همین است. آقای وزیر ورزش، شما مبارزه با فساد را از زیر مجموعه‌های خود همچون فدراسیون فوتبال آغاز كنید. كی‌روش را به خاطر یك تیم خاص می‌برند و با احساسات مردم بازی می‌شود. سالانه 2.2 میلیون یورو هزینه می‌كنند، ولی الان مردم سرخورده شده و صعودمان به جام جهانی به اما و اگر كشیده شده است.

وی در ادامه با بیان اینكه اكثر باشگاه‌ها مخالف برگزاری لیگ برتر هستند، افزود: اكثر تیم‌ها به خاطر اینكه دولتی هستند، نامه ارسال نمی‌كنند. معتقدیم با برگزاری جلسه باید به خرد جمعی برسیم. چرا می‌گوئید كه ما تصمیم گیرنده هستیم؟ ما تصمیم گرفتیم شما آنجا بنشینید، شما زیر مجموعه مجمع هستید نه مجمع زیر مجموعه‌ شما. واقعاً مجمع هیچ‌كاره شده است. آقای دادكان برخی واقعیت‌ها را بیان كرد كه تهدید كردند، با من هم همین كار كردند و می‌خواهند به دادگاه بكشند.

مالك باشگاه تراكتور با اشاره به كمك‌هایش برای فوتبال ملی و باشگاهی، توضیح داد: افرادی كه از من شكایت می‌كنند، آیا ریالی از جیب شخصی برای فوتبال هزینه كرده‌اند؟ آیا حاضر هستند كه از حقوق یك ماه‌شان بگذرند؟ من هزینه كرده‌ام و تیم ملی موفق شده و حتی از بنده درخواست كردند كه در جلسه‌ای حضور یابم كه گفتم فقط به‌خاطر مردم هزینه كرده‌ام و اجازه ندادم كسی از طرف من به آن جلسه برود. شما كه اقتصاد، مسائل فنی و برنامه‌ریزی فوتبال دستتان است، طی 10 سال گذشته چه‌كار كردید؟ من می‌گویم آقازاده‌ها برای فوتبال تصمیم می‌گیرند، اگر این حرف را به خودتان نمی‌گیرید، پس چرا شكایت می‌كنید؟

دسترسی سریع