باشگاه خبر هر شب از ساعت 22:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه خبر

برگزاری ششمین دوره مسابقات بین المللی غواصی عمق در كنارك

امیر فولادی گفت: نیروی دریایی ارتش در كنارك میزبان ششمین دوره مسابقات بین المللی غواصی عمق است.

1400/05/26
23:29

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر جمشید فولادی رئیس اداره ورزش نیروهای مسلح در گفت و گو با برنامه باشگاه خبر رادیو ورزش گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران میزبان ششمین دوره مسابقات بین المللی غواصی عمق است كه هفته آینده در جنوب كشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این مسابقات در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود و شركت كنندگان صرفا نظامی هستند، اما چون فاكتور اصلی این مسابقات آمادگی جسمانی ورزشكاران است به همین دلیل مدیریت راهبری این مسابقات به عهده اداره ورزش نیروهای مسلح است.

فولادی اظهار كرد: این مسابقات به منظور صلح و دوستی در بین كشورهای همسایه و تبادل تخصصهای نطامی بین كشورهای شركت كننده برگزار می‌شود.

رئیس اداره ورزش نیروهای مسلح بیان كرد: تا الان شش كشور برای مسابقه غواصی عمق اعلام حضور كرده‌اند و حدود صد ورزشكار در این مسابقات حضور می‌یابند.

وی با بیان اینكه این مسابقات در منطقه كنارك برگزار می‌شود، افزود: آیتم‌های این مسابقات در زیر دریا برگزار می‌شود و ورزشكاران باید از تخصص بالایی برخوردار باشند. نجات غواص مصدوم از زیر آب، نجات زیردریایی غرق شده، برشكاری و جوشكاری در زیر آب و تعمیرات دریانوردی از جمله آیتم‌های این مسابقات است.

فولادی در پایان با بیان اینكه روسیه، سوریه، چین، هند و پاكستان در ششمین دوره مسابقات بین المللی غواصی عمق حضور دارند، گفت: این مسابقات در تقویم سیزم درج نشده و احتمال دارد در آینده وارد تقویم برنامه‌های سیزم شود.

برنامه باشگاه خبر هر شب از ساعت 22 الی 23 از رادیو ورزش پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه خبر