باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

كاظمی‌پور اعلام كرد؛ از اجرای سند آمایش سرزمینی تا اختصاص 35 درصد از بودجه وزارت ورزش به بانوان

معاون توسعه ورزش بانوان از عملكرد یك ساله ورزش بانوان و اینكه چه اتفاقی در سال آینده برای ورزش بانوان می‌افتد، سخن گفت.

1402/12/23
14:45

مریم كاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان با حضور در برنامه بانوی ایرانی رادیو ورزش گفت: سال گذشته سالی بود كه دستاوردهای ورزشی بانوان بسیار حائز اهمیت بود. در رویدادهای ورزشی مهم مانند بازی‌های آسیایی و پارااسیایی اتفاقات خوبی برای بانوان افتاد. از تلاش همه عزیزان در سطوح مختلف مدیریت ورزش كشور به خصوص استان‌ها كه در پایه‌سازی ورزشكاران ملی تلاش می‌كنند، تشكر می‌كنم.

وی ادامه داد: درصد رشد قابل توجهی در سهم جمعیت كاروان آسیایی و پاراآسیایی را تجربه كردیم كه در واقع با توجه به نگاه كیفی و حمایتی برای اعزام ورزشكاران به بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی كه در كمیسیون‌های تخصصی بود، نتیجه قابل دفاعی از حضور كیفی زنان را به جای گذاشت. كسب افتخارات برای اولین بار در یك سری از رشته‌ها و حضور توانمند زنان در مسابقات
پارا نشان داد كه نگاه حرفه‌ای و فنی به ورزش بانوان در سطح مدیریت ورزش كشور اتفاق افتاده است كه نتیجه آن پر شدن سبد مدال آوری زنان ورزشكار ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی و حضور ارزشمند زنان در عرصه‌های بین‌المللی فرهنگی و فنی، شاخصی از یك زن مسلمان ورزشكار هستند.

كاظمی‌پور در مورد آسیب شناسی در ورزش بانوان گفت: در بخش توسعه ورزش همگانی به دنبال این هستیم كه بتوانیم بر اساس سند آمایش سرزمینی به شكل جدی و برنامه محور استان‌های كشور را بر اساس جمعیتی و جغرافیایی در توسعه زیرساخت‌های ورزش آنها مورد ارزیابی قرار دهیم. آمایش سرزمینی به نوعی مدیریت می‌كند كه زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه ورزش همگانی و بهره‌مندی همه جامعه تحت پوشش ورزش كشور تامین شود. در تلاشیم در ورزش همگانی، آموزش، پایه‌سازی و توسعه سلامت جمعیت كشور كه بانوان در جایگاه مادری و همسری یكی از اثرگذارترین هستند، عدالت محورانه در تمام كشور متناسب با زیست بوم جغرافیایی و ویژگی جمعیتی شرایط برای بهره‌بندی همه اقشار كشور از زیرساخت‌های ورزشی را ایجاد كنیم.

كاظمی پور ادامه داد: در توسعه ورزش قهرمانی تفاهم‌نامه‌ای كه وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون‌ها دارد، بخش بانوان به شكل ویژه 35 درصد از بودجه را به خود اختصاص داده است كه 10 درصد از آن بودجه حمایتی ورزش بانوان و 25 درصد به توسعه ورزش بانوان اختصاص پیدا كرده است.

كاظمی‌پور در مورد اینكه سال آینده برای بانوان ورزشكار چه اتفاقی می‌افتد، گفت: آماده سازی و ساز و برگ تیم‌هایی كه شانس كسب المپیك و پارالمپیك پاریس را دارند، را داریم. در ماه‌های گذشته 13 كسب سهمیه بانوان پارالمپیك و در بخش المپیك 4 سهمیه گرفته شده است. در سال نو المپیك جوانان را داریم كه نگاه ویژه به ورزشكاران نسل آینده است كه قرار است بخشی از كاروان ایران در بازی‌های آسیایی ژاپن را تشكیل دهند.

معاون توسعه ورزش بانوان بیان كرد: موارد لازم برای شرایط آرامش بخش برای ورزشكاران و همچنین بخش تجهیزات و ابزار استاندارد را فراهم خواهیم كرد. در رفع حل مسائل حاشیه‌ای هستیم. كادر فنی مجربی كه بتواند تیم را حمایت كند، در تمام سطوح روانشناس، بدنساز، كادر درمانی، كارگروه‌های تخصصی كه لازم است به روز رسانی شود در نظر گرفته شده است. در سال گذشته بحث آموزش و ارتقای دانش فنی با نگاه ویژه‌ای انجام شد. 40 مدرس خارجی برای ارتقا دانش فنی مربیان و 20 مربی به دوره‌های بین‌المللی رفتند كه سال بعد هم این روند ادامه خواهد شد.

برنامه بانوی ایرانی از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان