گردش و ورزش جمعه از ساعت 7:10 به مدت 110دقیقه

رادیو ورزش

گردش و ورزش

چابهار؛ بهشت گمشده ایران در «گردش و ورزش» معرفی می‌شود

برنامه «گردش و ورزش» رادیو ورزش این هفته به معرفی نقاط گردشگری چابهار واقع در جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان می‌پردازد.

1401/01/24
14:28

به گزارش رادیو ورزش؛ چابهار یكی از مهمترین شهرهای بندری ایران است كه از نظر اقتصادی و گردشگری بسیار مورد توجه عموم مردم قرار دارد. این شهر در جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان واقع شده و تنها بندر اقیانوسی ایران است كه در كرانه دریای مكران و اقیانوس هند قرار دارد. به دلیل جاذبه‌های بی‌نظیری كه در این شهر بندری وجود دارد به آن لقب «بهشت» جنوب ایران داده شده است. از لحاظ آب و هوایی این شهر دارای شرایط بهاری و معتدلی است و به همین دلیل به آن لقب «چابهار» یا «چهاربهار» داده شده است.
زیبایی‌های چابهار وقتی دو چندان می‌شود كه با مردم محلی آن تعامل می‌كنید و مهمان نوازی و خونگرمی آنان شما را ذوق‌زده می‌كند. در میان كشورهای آسیای میانه نزدیك‌ترین راه دسترسی به آب های آزاد است. در اسكله‌هایش كشتی‌های اقیانوس پیما لنگر می‌گیرند.
برنامه «گردش و ورزش» در این هفته به معرفی جاذبه‌های گردشگری چابهار از جمله: كوه‌های مریخی، تالاب لیپار، جنگل حرا، جزیره شیطان، و ... می‌پردازد.

از بخش‌های متنوع برنامه می‌توان به ارتباط با كارشناس برنامه، كارشناس هواشناسی، گزارش‌های مردمی از مكان‌های دیدنی شهرشان، اشاره كرد.

برنامه «گردش و ورزش» جمعه 26 فروردین ماه از ساعت 7:10، به تهیه كنندگی فرما غریب نژاد و گویندگی اختر زورقچیان از موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز رادیو ورزش پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
گردش و ورزش