ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

بررسی شرایط فنی تیم ایران در رقابتهای جهانی 2019

برنامه "ورزش ایران کشتی" شنبه 23 شهریور، در گفتگو با اسماعیل نژاد، مربی کشتی، به بررسی شرایط تیم ایران در رقابتهای جهانی 2019 پرداخت.

1398/06/23
13:51

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ اسماعیل نژاد، مربی کشتی، در ارزیابی رقابتهای جهانی امسال بیان کرد: با توجه به اینکه سال قبل از المپیک هستیم و رقابتهای جهانی، گزینشی ورود به المپیک است، همه کشورها با تمام قوا می آیند. در این مسابقات نفرات اول تا پنجم مشترک سهمیه می گیرند؛ بنابراین فرصت خوبی برای تمام کشورهاست که در اولین میدان با ترکیب اصلی شان بیایند. این رقابتها صد درصد نسبت به سال بعد از المپیک از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است.

وی، تصریح کرد: کار بسیار دشوار است؛ مخصوصاً برای تیم ایران که پوست اندازی کرده و 7 چهره جدید و جوان در ترکیب تیم حضور دارند؛ البته این نفرات در سطح جوانان جهان دارنده مدال طلا ونقره هستند و از آنها انتظار می رود که بتوانند جزء 6 نفر اول وزن خودشان باشند. به هر حال باید ببینیم که حوادث چه چیزی را رقم می زند. گاهی اوقات شرایط آمادگی یک کشتی گیر ممکن است در حدی باشد که با تجربیات گذشته بتواند موفق شود؛ مثل: سعید عبدولی، امیر قاسمی و..

این مربی، درباره نحوه مربیگری بنا گفت: من به این تیم خیلی امیدوار هستم. بنا کار خود را بلد است و تعداد زیادی را در کادر خود جای داده است. به نظرم بنا از بین مربیان فردی را انتخاب کرده که حریفان جدید کشتی دنیا را برای کشتی گیران جوان آنالیز کند. آرزو دارم که کشتی فرنگی کشورمان نتیجه خوبی را کسب کند.

وی با بیان اینکه کشورهای دیگر هم پوست اندازی کرده اند، افزود: شاید این پوست اندازی به اندازه ایران نباشد؛ اما مطمئناً رقابتها خیلی سخت خواهد بود.

اسماعیل نژاد، در پاسخ به این پرسش که در مواقع سخت یک مربی چطور باید به کشتی گیر خود کمک کند تا وی بتواند پتانسیل واقعی خود را به نمایش بگذارد، عنوان کرد: قبل از اعزام و شب قبل از مسابقه باید کشتی گیران را از نظر روحی و روانی آماده کرد و شرایط خودشان و حریفانشان را برای آنها توضیح داد. فقط با گفتن جملاتی مانند تو می توانی، نمی توان او را یاری داد؛ بلکه باید کشتی های حریفان را بررسی کرد؛ نسبت به حریف به آنها شناخت داد و توانایی هایشان را به رخشان کشید. کادر مربیان باید برای کشتی گیران جای بیاندازند که ما جامعه کشتی از شما انتظار داریم کشتی های خوبی و در شأن خودتان بگیرید و تنها به کسب مدال فکر نکنید. مهمترین اصل این است که فشار را از روی ورزشکار کم کنیم و تنها توقع مدال نداشته باشیم.

برنامه ورزش ایران کشتی، با اجرای اسکویی و کارشناسی دکتر سیفی و اطاعتی، روزهای شنبه ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.


دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)