جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

درخشش پاروزنان روئینگ در مسابقات قهرمانی آسیا

برنامه مجله ورزش های آبی یكشنبه 19 شهریور با حضور ناخدا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی به توضیح در خصوص موفقیت های تیم روئینگ كشورمان در رقابت های قهرمانی آسیا پرداخت.

1396/06/20
10:18

به گزارش رادیو ورزش؛ رقابت های روئینگ قهرمانی آسیا برگزار شد. تایلند میزبان این رقابت ها و شهر پاتایا پذیرای ورزشكاران آسیایی بود. نمایندگان ایران به مصاف حریفان خودشان رفتند و نتایجی كه بدست آمد قابل توجه بود. ما توسط 18 قایقران 8 مدال بدست آوردیم كه شامل 5 مدال طلا، دو نقره و یك برنز بود.
نمایندگان ایران در 4 ماده 4 نفره به مصاف حریفان خودشان رفتند و توانستند دو مدال طلا و یك مدال نقره یدست بیاورند. در اولین رقابت تیم روئینگ تك پاروی سنگین وزن كشورمان در رده بانوان با تركیب مریم كرمی، رویا عباسی، فرحناز عشقی و الیكا افشاری به مصاف رقبایی از هند، اندونزی، چین، چین تایپه و ویتنام رفت و با اختلاف ناچیز 60 صدم ثانیه از كسب مدال باز ماند تا نمایندگان چین، اندونزی و ویتنام بروی سكو بروند.
چهارمین طلای روئینگ ایران توسط تیم 4 نفره مردان بدست آمد. تیم 4 نفره جفت پاروی سنگین وزن مردان ایران با تركیب سیاوش سعیدی، سید مسعود محمدی، سید مجتبی شجاعی و بهمن نصیری در فینال این ماده به مصاف حریفانی از قزاقستان، ازبكستان، اندونزی، تایلند و چین رفتند و صاحب مدال طلا شدند. اندونزی و تایلند نیز مقام دوم و سوم را بدست آوردند.
در روئینگ چهارنفره جفت پارویی سنگین وزن بانوان نازنین رحمانی، مهسا جاور، پریسا احمدی و مریم امیدی پارسا را در تركیبمان داشتیم كه در فینال به مصاف حریفان مالزی، چین تایپه، قزاقستان، تایلند و چین رفتند و بر سكوی نخست ایستادند و مدال طلا گرفتند.
تیم چهارنفره تك پاروی سبك وزن بانوانمان هم به مدال نقره رسید. در این تیم حمیرا برزگر، فرشته رومی، شكیبا وقوفی و مریم امیدی پارسا حضور داشتند. چین مدال طلا و تایلند مدال نقره گرفت.
تیم ایران با كسب 8 مدال ارزشمند به كار خودش در این رقابت ها پایان داد و كارش را به اتمام رساند.
ناخدا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی در گفتگو با ابوذر ماركولایی، گزارشگر رادیو ورزش در رابطه با این رقابت ها بیان كرد: اردوهای تیم روئینگ پس از مسابقات اینچئون بصورت مداوم در كشورمان انجام شد و قایقرانان آمادگی خوبی داشتند. علاوه بر این توسط كمیته مربوطه درخواست مربی خارجی كردیم كه با حضور مربی رومانیایی، جیوگا موافقت شد. وی از اردیبهشت با تیم ملی همراه بود و تمرینات بطور منظم در تهران و شهرستان ابهر برگزار شد كه جا دارد از مدیركل و همچنین هیئت زنجان قدردانی و تشكر كنیم. تمام تلاش ها باعث شد نتایجی حاصل شود كه امیدواریم این نتایج در جاكارتا هم تكرار شود و در بازی های آسیایی به نتایج مطلوبتری نسبت به گذشته دست پیدا كنیم.
لازم است از تمام كسانی كه در سالهای گذشته در فدراسیون قایقرانی كار كرده اند از جمله آقایان قلم سیاه، طالبی، دنیامالی، گواری، كفاشیان، ابراهیمی و ... تشكر و قدردانی كنم. زیرا با برنامه ریزی های آنها بود كه به نتایج مطلوبی رسیده ایم.
بزودی تیم آبهای آرام به چین و تیم روئینگ جوانان به سنگاپور اعزام می شود كه امیدواریم نتایج خوبی بگیریم تا زحمات وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك را جبران كنیم. زیرا توجه زیادی به رشته پرمدال قایقرانی دارند و از آن حمایت می كنند.
امینی در خصوص سطح مسابقات قهرمانی آسیا گفت: معمولا سطح آن نسبت به مسابقات آسیایی پایین تر است و ما فریب این مدال ها را برای شركت در جاكارتا نمی خوریم. جون نتایجی كه بدست آمده نسبت به سال های گذشته بهتر بود؛ امید و تلاشمان برای شركت در مسابقات آسیایی جاكارتا بیشتر شده است.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یكشنبه 19 شهریور كاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته درمیان) از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)