جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

عملكرد فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در 1395

برنامه مجله ورزش های آبی یكشنبه 8 اسفند با حضور رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو به ارزیابی عملكرد این فدراسیون در سال 95 اختصاص داشت.

1395/12/09
08:31

به گزارش رادیو ورزش؛ رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو درباره فعالیت های این فدراسیون در سال 95 بیان كرد: امسال پس از 15 سال كشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا كه در رشته های شنا، شیرجه و واترپلو برگزار شد؛ شركت كرد. حضور در انتخابات كنفدراسیون آسیا و صاحب كرسی شدن هموطنانمان در آن؛ شركت در مسابقات قهرمانی آسیای واترپلو در رده جوانان و انتخاب ایران به عنوان یكی از سه تیم برتر برای حضور در مسابقات جهانی؛ جابجایی 7 ركورد ملی بزرگسالان، 39 ركورد ملی رده نوجوانان و شركت در رقابت های مسافت كوتاه كانادا نیز از اقدامات مهم سال 95 است.
رضوانی در خصوص پیشرفت شناگران ایرانی توضیح داد: از سال 2009 كه لباس اضافه از شناگران گرفته شده و آنها زیرنظر فدراسیون جهانی در رقابت ها شركت می كنند؛ 5 ركورد دنیا از جمله 50، 100 و 200 متر قورباغه، 100 متر كرال پشت و 200 متر مختلط انفرادی جابجا شده است. تنها دو شناگر خوب كشورمان پاشا وحدتی و محمد بیداریان 50 متر را در 23 ثانیه شنا می كردند. اما در حال حاضر 5 شناگر این ركورد را دارند و این باعث خوشحالی و ابراز تبریك به مربیان پرتلاشی است كه در عرصه قهرمانی كار می كنند.
وی افزود: تا زمانی كه در ورزش های پایه بصورت راهبردی عمل نكنیم به پیشرفت نمی رسیم. حداقل كاری كه در مورد ورزش های پایه و پرمدال می توان انجام داد؛ این است كه این رشته ها را از هم جدا كنیم. زیرا این رشته ها نجات دهنده ورزش كشور هستند. برای مثال رشته ای مانند ژیمناستیك به تنهایی پایه بسیاری از رشته ها است و می تواند با ایجاد آمادگی اولیه در ورزشكاران درآمدزایی بالایی داشته باشد و به كمك سایر دستگاه ها نیازی نداشته باشد. در مورد شنا هم همینطور است و این رشته سرمایه گذاری بزرگی برای سلامت جامعه قلمداد می شود.
رضوانی در مورد فضاهای ورزشی و استخرهای در اختیار توضیح داد: بر اساس آماری كه سه سال گذشته گرفته شده 3200 استخر در كشور وجود دارد كه 1600 واحد آن در تهران وجود دارد. دو استخر 9 دی و آزادی در اختیار فدراسیون قرار دارد كه با رایزنی ها بحث بدهكاری فدراسیون و اجاره دادن بابت آن حل و فصل خواهد شد. این مشكل نقطه منفی است كه بسیاری از محاسبات مالی فدراسیون را تحت تاثیر قرار می دهد. با ورود كمیسیون ماده 5 و حل هرچه زودتر این مشكل، فدراسیون شنا به عنوان بالاترین نهاد فنی كشور در آموزش شنا می تواند كلاس های آموزشی را ساماندهی كند و مطمئنا كلیه استخرهای شهرداری ها و سایر نهادهای كشور در ارتباط با فدراسیون فعال خواهند شد.
فدراسیون شنا در حوزه همگانی كردن شنا با برگزاری مسابقات شنای مادران سالم، مسابقات شنای مادران و دختران، جشنواره های مختلف در سطح كشور و ... با كمك هیئت های استانی به ورزش همگانی كشور كمك می كند. اما برای ورود به كلیه استخرهای كشور به پشتوانه قانونی نیاز داریم كه باید توسط كمیسیون ماده 5 تامین شود.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یكشنبه 8 اسفند كاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته درمیان) از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.


دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)