ورزش ایران ورزش های آبی یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

توسعه علمی روئینگ در ایران با همکاری فدراسیون جهانی

برنامه زنده "ورزش ایران ورزش های آبی" روز یکشنبه 17 شهریور در گفتگو با دکتر علیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی به موضوع مجمع فدراسیون جهانی روئینگ در اتریش اختصاص داشت.

1398/06/19
09:03

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دکتر علیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی درخصوص دستاوردهای حضور در مجمع فدراسیون جهانی روئینگ در اتریش اظهار کرد: با رئیس فدراسیون جهانی و همچنین کنفدراسیون قایقرانی آسیا در مورد طرح توسعه رشته روئینگ در ایران گفتگو داشتیم. آنها نیز پذیرفتند که مدرسانی را برای ارتقای سطح مربیان ما اعزام کنند. مهمترین مسئله توسعه علمی فضای ورزشی رشته روئینگ در ایران بود که قبول کردند این کار را در آسیا انجام دهیم. ما با کمک دانشگاه هایی مثل بهشتی، تهران و زیر مجموعه دانشگاه آزاد می توانیم این کار را رقم بزنیم و به یک مرکز تحقیق و توسعه تبدیل شویم که در مسائل علمی یار فدراسیون جهانی شویم.

سهرابیان درخصوص عدم کسب سهمیه احمد احمدی در بادبانی عنوان کرد: چه کار کرده ایم که توقع کسب سهمیه المپیک داریم. هر چه بکاریم همان را برداشت می کنیم. احمدی با هزینه اسپانسر به مسابقات رفت. بادبانی رشته بسیار قوی با پتانسیل بالا در خارج و با کیفیت بسیار نامطلوب در داخل است که حتی فدراسیون توان برگزاری اردوها را ندارد. ما زیرساختهای لازم را نداریم. کسب سهمیه نیازمند میلیاردها تومان است. فعلا تمرکزمان روی روئینگ و آبهای آرام است. احمدی تلاش خود را کرد. اگر نتیجه نگرفت، کم کاری نکرده بلکه فدراسیون کم کاری کرده است. بادبانی نیاز به امکاناتی دارد که در حال حاضر فدراسیون قادر به فراهم کردن آن نیست. رشته بادبانی پر مدال و شاد است که این امر با همکاری بخش خصوصی و دولتی محقق می شود. ما بادبانی را تنها نمی گذاریم. نیروی دریایی جمهوری اسلامی هم اعلام کرده که در این بخش کمک می کند.

وی پیرامون استعدادیابی در این رشته گفت:طرح استعدادیابی شروع شده و استان به استان کار پیش می رود. استعدادهایی را از نظر قامت و فیزیک بدنی شناسایی کرده ایم. امید است که به این نوجوانان 13 تا 15 سال کمک کنیم تا آینده درخشانی را برای فدراسیون رقم بزنند. اگر شعارهای من به واقعیت تبدیل شوند 8 سال آینده نتایج مطلوبی را می توانیم کسب کنیم.

برنامه زنده "ورزش ایران ورزش های آبی" روز یکشنبه 17 شهریور با اجرای زمانی بود. این برنامه ساعت 15:05 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته در میان) به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)