جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

توسعه علمی روئینگ در ایران با همكاری فدراسیون جهانی

برنامه زنده "ورزش ایران ورزش های آبی" روز یكشنبه 17 شهریور در گفتگو با دكتر علیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی به موضوع مجمع فدراسیون جهانی روئینگ در اتریش اختصاص داشت.

1398/06/19
09:03

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دكتر علیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی درخصوص دستاوردهای حضور در مجمع فدراسیون جهانی روئینگ در اتریش اظهار كرد: با رئیس فدراسیون جهانی و همچنین كنفدراسیون قایقرانی آسیا در مورد طرح توسعه رشته روئینگ در ایران گفتگو داشتیم. آنها نیز پذیرفتند كه مدرسانی را برای ارتقای سطح مربیان ما اعزام كنند. مهمترین مسئله توسعه علمی فضای ورزشی رشته روئینگ در ایران بود كه قبول كردند این كار را در آسیا انجام دهیم. ما با كمك دانشگاه هایی مثل بهشتی، تهران و زیر مجموعه دانشگاه آزاد می توانیم این كار را رقم بزنیم و به یك مركز تحقیق و توسعه تبدیل شویم كه در مسائل علمی یار فدراسیون جهانی شویم.

سهرابیان درخصوص عدم كسب سهمیه احمد احمدی در بادبانی عنوان كرد: چه كار كرده ایم كه توقع كسب سهمیه المپیك داریم. هر چه بكاریم همان را برداشت می كنیم. احمدی با هزینه اسپانسر به مسابقات رفت. بادبانی رشته بسیار قوی با پتانسیل بالا در خارج و با كیفیت بسیار نامطلوب در داخل است كه حتی فدراسیون توان برگزاری اردوها را ندارد. ما زیرساختهای لازم را نداریم. كسب سهمیه نیازمند میلیاردها تومان است. فعلا تمركزمان روی روئینگ و آبهای آرام است. احمدی تلاش خود را كرد. اگر نتیجه نگرفت، كم كاری نكرده بلكه فدراسیون كم كاری كرده است. بادبانی نیاز به امكاناتی دارد كه در حال حاضر فدراسیون قادر به فراهم كردن آن نیست. رشته بادبانی پر مدال و شاد است كه این امر با همكاری بخش خصوصی و دولتی محقق می شود. ما بادبانی را تنها نمی گذاریم. نیروی دریایی جمهوری اسلامی هم اعلام كرده كه در این بخش كمك می كند.

وی پیرامون استعدادیابی در این رشته گفت:طرح استعدادیابی شروع شده و استان به استان كار پیش می رود. استعدادهایی را از نظر قامت و فیزیك بدنی شناسایی كرده ایم. امید است كه به این نوجوانان 13 تا 15 سال كمك كنیم تا آینده درخشانی را برای فدراسیون رقم بزنند. اگر شعارهای من به واقعیت تبدیل شوند 8 سال آینده نتایج مطلوبی را می توانیم كسب كنیم.

برنامه زنده "ورزش ایران ورزش های آبی" روز یكشنبه 17 شهریور با اجرای زمانی بود. این برنامه ساعت 15:05 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته در میان) به مدت 55 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)