جهان ورزش (ورزش های آبی) یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

تشكیل تیم ملی شنای بانوان پس از 12 سال

برنامه مجله ورزش های آبی یكشنبه 25 تیر با حضور شهربانو ورنوس، نائب رئیس فدراسیون شنا به موضوع برگزاری مسابقات بین المللی شنای بانوان كه به میزبانی ایران است پرداخت.

1396/04/26
08:23

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی شنای بانوان كشورمان بعد از 12 سال تشكیل شد تا در مسابقات بین المللی كه به میزبانی ایران برگزار می شود؛ شركت كند. شهربانو ورنوس، نائب رئیس فدراسیون شنا معتقد است كه استقبال خوبی از مسابقات صورت گرفته است.
ورنوس در این زمینه بیان كرد: تیم ملی شنا بعد از 12 سال كلید خورد و تشكیل شد. 22 اردیبهشت ماه كلیه شناگران استان های مختلف كه ركورد ورودی را كسب كرده بودند در رقابت های انتخابی و گزینش وارد شدند. بعد از انتخاب شدن اعضای تیم ملی، آنها به مربیگری زرآور، مربی تیم ملی در اردوی جزیره كیش تمرین داشتند. البته به این دلیل كه شناگران از استان های مختلف بودند تمریناتشان در تیم خودشان انجام می شود و ما تنها فراخوان می دهیم تا در اردو شركت كنند. اولین اردو هم در ماه مبارك رمضان و در كیش برگزار شد. اردوهای دیگری مثل اردوی تهران و شیراز هم در پیش هستند. مسابقات بین المللی به میزبانی ایران اواخر شهریور و اوایل مهر خواهد بود.
ورنوس افزود: رایزنی هایی در رابطه با این مسابقات با سایر كشورها صورت گرفته و یكسری از كشورها اعلام آمادگی كردند. تعیین تاریخ دقیق برگزاری رقابت ها هم با مشورت این كشورها صورت می گیرد. حتی كشورهای درگیر در جنگ مانند سوریه و افغانستان هم شركت خواهند نمود. كشورهایی مثل تركمنستان، قزاقستان و گرجستان هم از این رقابت ها استقبال كردند.
وی درباره علت تاخیر در برگزاری رقابت ها گفت: قرار بر این بود كه مسابقات در اردیبهشت ماه برگزار شود و برنامه نهایی شده بود و درباره تاریخ آن موافقت شد. اما این تاریخ تقریبا با مسابقات كشورهای اسلامی مصادف شد و برخی از كشورها پیشنهاد دادند كه تاریخ را جابجا كنیم تا كشورهای بیشتری از این رقابت ها استقبال كنند.
ما به دلیل میزبان بودن اجازه داریم دو تیم وارد رقابت ها كنیم. تیم ملی بیش از ظرفیت خودش تشكیل شد به این صورت كه برترین ها جز تیم اصلی و بقیه در حالت تیم دوم و جانبی هستند. زمانی كه شرایط برای رقابت با سایر كشورها فراهم باشد زمینه برای افزایش انگیزه بانوان شناگر هم بالا می رود.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یكشنبه 25 تیر كاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یكشنبه ها ( بصورت یك هفته درمیان) از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)