جهان ورزش (جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

رئیس فدراسیون نابینایان و كم بینایان: دستور وزیر ورزش برای تامین امكانات با بی‌توجهی شركت تجهیز روبرو شد/ مسئولان با معلولیت ورزشكاران نابینا و كم بینا آشنا نیستند

مظلومی رئیس فدراسیون نابینایان و كم بینایان در برنامه جهان ورزش درباره مشكلات ورزشكاران نابینا و كم بینا صحبت كرد.

1401/03/25
17:16

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا مظلومی رئیس فدراسیون نابینایان و كم بینایان با حضور در برنامه جهان ورزش كه به ورزش جانبازان و معلولان اختصاص داشت، گفت: من متولد سال 39 در اردبیل و جانباز جنگ تحمیلی هستم. از سال63 وارد محیط ورزشی شدم و از سال67 بعنوان رییس هیات تهران انتخاب و پس از آن نیز بعنوان رئیس فدراسیون انجام وظیفه میكنم.

مظلومی در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی جایگاه وی از ورزش نابینایان و كم بینایان اظهار كرد: این ورزش بعد از انقلاب شكل گرفت و سال 78 با توجه به درخواست سازمان جهانی ورزش نابینایان از فدراسیون جانبازان جدا شدیم ولی باز شرمنده عزیزان هستیم چون امكانات ساختاری ضعیفی داریم كه با توجه به رشد بچه ها در مسابقات مختلف متاسفانه این امكانات اصلا پاسخگو نیست و علی‌رغم تمام وعده های مسئولین اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد به طوری كه حتی دستور وزیر ورزش نیز با بی توجهی شركت تجهیز روبرو شد.

رییس فدراسیون نابینایان و كم بینایان در خصوص آشنا بودن خودش به مشكلات نابینایان و تاثیر آن بر موفقیت ورزشكاران بیان كرد: من رییس نیستم بلكه خادم این عزیزان هستم. ما پنج دوره در پارالمپیك شركت كردیم كه در ریو سه نقره و همچنین نایب قهرمان فوتبال شدیم در حالی كه یك زمین اختصاصی برای فوتبال نابینایان نداریم.

وی ادامه داد: من قول دو طلا داده بودم اما چهار طلا و دو نقره در پارالمپیك قبلی كسب كردیم و این باعث توقع دوطرفه بین ما و مسئولین بالادستی شد ولی صدای این رشد ما را نشنیده اند و كمكی نمیكنند.

مظلومی درباره بخشی از حمایت مسئولین گفت: آن موقع كه رییس هیئت تهران بودم از دكتر قالیباف مجموعه هرندی را برای بچه های تهران گرفتم اما خب چند سالی كه نبودم این‌ مجموعه آسیب دیده و خیلی قابل بهره برداری نیست به شرطی كه حمایت شویم می‌توانیم آن‌مجموعه را دوباره سرپا كنیم.

وی در واكنش به صحبتهای فلفلی‌ مربی تیم‌ فوتبال نابینایان اظهار كرد: در حال پیگیری هستیم تا برای آبان با یك سهمیه موجود بتوانیم با تمام ظرفیت و توان بجنگیم و نتیجه مناسب را بگیریم.

رئیس فدراسیون نابینایان كم بینایان درباره جایگاه فعلی كشورمان در آسیا گفت: ما در گلبال و فوتبال همیشه رقیب چین بودیم و یا اول بودیم یا چین اول بوده است و در رقابتهای مختلف در آسیا نیز با توجه به محدودیت امكانات همیشه جزو كشورهای برتر اول و دوم بودیم.

وی ادامه داد: ما از لحاظ مالی مشكل نداریم بلكه زیرساختهای ما كم است ما از مسئولین چیزی اضافه نمیخواهیم بلكه آنچه شایسته ما است تا افتخار آفرینی كنیم را میخواهیم. من بی انصافی نمیكنم و كمكهایی هم شده بویژه از مسئولین بهزیستی تشكر میكنم اما از همه كسانی كه میتوانند كمك كنند میخواهم تا به ما نیز توجه كنند.

مظلومی درباره ارتباط با مجامع بین المللی بیان كرد: ما در منطقه حرف اول را میزنیم ولی مسئولان با معلولیت بچه های ما آشنا نیستند.

رئیس فدراسیون نابینایان و كم بینایان درباره گزارش عملكرد مجموعه خود گفت: ما در حال تهیه این‌ گزارش هستیم و این مجموعه گزارش ما به صورت صوتی است.

وی در پایان اظهار كرد: ما اول باید زیرساختها را آماده كنیم بعد از استعدادهای بالقوه بخواهیم كه بیایند تا ما بتوانیم‌ حمایتشان كنیم و این جزو وظایف ما است. امیدواریم با حمایت‌ مسئولین بتوانیم آنچه شایسته و بایسته است را ادا‌ كنیم.

برنامه جهان ورزش روزی دو بار راس ساعات 9 و 15 به صورت زنده از رادیو ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)