جهان ورزش (جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

جوانمرد: می‌توانیم مدال‌های هاشمیه متقیان و زینب مرادی را پس بگیریم

دبیركل كمیته ملی پارالمپیك گفت: به این اطمینان رسیده‌ایم كه می‌توانیم مدال‌های هاشمیه متقیان و زینب مرادی در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو را برگردانیم.

1402/08/04
07:29

كمال جوانمرد، دبیركل كمیته ملی پارالمپیك در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در خصوص نتایج حضور ورزشكاران كشورمان در چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی هانگژو اظهار كرد: در این سه روز مسابقات، ورزشكاران ما هر روز 8 مدال طلا گرفتند و با 24 مدال طلا 29 مدال نقره و 19 برنز، در رده دوم رقابت های پاراآسیایی هانگژو قرار گرفتند، پس از ایران هم ژاپن در رده سوم قرار گرفته است.

وی ارزیابی خود را از نحوه میزبانی چینی‌ها و نحوه برگزاری مسابقات چنین بیان كرد: برگزار كننده از نظر پشتیبانی مسابقات، همه تمهیدات لازم را پیش بینی كرده بود ولی از نظر داوری پای كار می لنگید.

جوانمرد توضیح داد: داوران به نفع میزبان قضاوت كردند و یك مدال طلا و یك مدال نقره ما را گرفتند یا حتی می‌توان گفت سرقت كردند.

دبیركل كمیته ملی پارالمپیك با تاكید بر این كه این مدال ها متعلق به ما بوده و به صورت امانت در دست برگزار كنندگان مسابقه است اعلام كرد: اعتراض به پس گرفتن غیر قانونی مدال طلا و نقره هاشمیه متقیان و زینب مرادی را به صورت مكاتبه ای پیگیری می كنیم و در حال بررسی چگونگی ارائه شكایت به دادگاه حكمیت ورزش(CAS) هستیم. اگر ما به عنوان اعتراض، ادامه مسابقات را تحریم نكردیم به دلیل حفظ آرامش كاروان و همچنین اطمینان از برگرداندن مدال ها با روشهای قانونی بود.

وی خبر داد: دكتر كارگری رئیس كمیته ملی پارالمپیك، برای پیگیری همین موضوع، پنجشنبه چهارم آبان با آقای ماجد راشد رئیس كمیته پارالمپیك آسیا ملاقات خواهد كرد.

جوانمرد در توضیح دلیل مشكل پیش آمده گفت: این اتفاق به دلیل عدم برنامه ریزی و اطلاع رسانی درست از سوی برگزار كنندگان مسابقات رخ داد به صورتی كه باعث شد علاوه بر ما تیم هند هم دیر برسد.

وی ادامه داد: ورزشكاران ما به موقع رسیدند ولی به دلیل خاموش بودن بلندگوها و عدم راهنمایی والنتیرها، مسیر اشتباهی را رفتند كه باعث تاخیر دو دقیقه ای شد و سرداور مسابقات هم به دلیل موجه دانستن اشتباه ورزشكاران ما به جای كارت قرمز ، از كارت اخطار زرد استفاده كرد و پس از آن، هاشمیه متقیان دو كال روم را رفته و با مجوز سرداور، شش پرتاپ انجام داده است و ركورد آسیا را زده است و تست دوپینگ از او گرفته شده و دیپلم و حكم قهرمانی به او داده شده است. با توجه به همه این موارد، به این اطمینان رسیده‌ایم كه می‌توانیم مدال‌های هاشمیه متقیان و زینب مرادی را برگردانیم.

برنامه جهان ورزش چهار شنبه ها در ساعت 15:00 با موضوع ورزش جانبازان و توان یابان، موج اف ام 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)