جهان ورزش (سواركاری و چوگان) جمعه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(سواركاري و چوگان)

آموزش رایگان سواركاری برای دانش آموزان

برنامه "ورزش ایران، سواركاری و چوگان" روز پنجشنبه 24 مرداد در گفتگو با محمد كاظمیان، دبیر فدراسیون سواركاری به آخرین اخبار و رویدادهای رشته سواركاری اختصاص داشت.

1398/05/25
19:41

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ محمد كاظمیان، دبیر فدراسیون سواركاری پیرامون اقدامات این فدراسیون جهت توسعه همگانی رشته سواركاری بیان كرد: همیشه گفته می شود كه سواركاری ورزش گرانی است و ورزش پولدارهاست. در سطح حرفه ای قبول دارم كه پر هزینه است ولی در سطح همگانی اینطور نیست. هفته گذشته جلسه خوبی با مدیر كل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش داشتیم. قرار بر این شد كه طرح آموزش همگانی سواركاری بصورت رایگان برای صد هزار دانش آموز در سراسر كشور اجرا كنیم. این می تواند گام خوبی باشد كه سواركاری را به مدارس و خانواده ها ببریم.

وی در ادامه عنوان كرد: تفاهم نامه ای هم با ورزش روستایی و عشایری امضا كرده ایم. خیلی از سواركاران ما از روستاها هستند. طی این تفاهم نامه قرار است كه دوره های آموزشی ویژه ای را در مناطق روستاهایی كه پتانسیل اسب دارند، برگزار كنیم.

كاظمیان در پایان اعلام كرد: فردا مرحله دوم مسابقات بین المللی پرش با اسب در باشگاه سواركاری "بام" تهران انجام می شود. فینال این مسابقات در شهریور ماه برگزار می گردد.

برنامه زنده "ورزش ایران، سواركاری و چوگان" روز پنجشنبه 24 مرداد با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 پنجشنبه ها بصورت یك هفته در میان از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(سواركاری و چوگان)