ورزش ایران (تیراندازی) دوشنبه از ساعت 15 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

شهریاری: در تیراندازی با كمان به اعزام‌های بیشتری نیاز داریم

رئیس كمیته مسابقات فدراسیون تیراندازی با كمان گفت: تیراندازان ما در گذشته به مسابقات بیشتری اعزام می‌شدند كه تاثیر خوبی روی آماده سازی آن ها برای رویدادهای ورزشی بزرگ داشت.

1402/07/19
08:13

محبوبه شهریاری، رئیس كمیته مسابقات فدراسیون تیراندازی با كمان در گفت و گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش به ارزیابی عملكرد تیم 10 نفره تیراندازی با كمان در دو بخش ریكرو و كامپاند در نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو پرداخت و اظهار كرد: در آسیا، موفق شدن در تیراندازی با كمان بسیار سخت است و در این مسابقات هم شرایط سخت بود.

شهریاری ادامه داد: در گذشته، در بخش كمان كامپوند در بدترین شرایط هم مدال می گرفتیم ولی این بار نتوانستیم. تیراندازی با كمان كامپوند ما در بازی‌های آسیایی اینچئون در دو بخش انفرادی مردان و تیمی، مدال گرفت ولی این موفقیت را نتوانستیم در جاكارتا و هانگژو تكرار كنیم.

وی به تیراندازی با كمان ریكرو پسران اشاره كرد و عملكرد آن‌ها را در حد "خیلی خوب" دانست و اعلام كرد: موفقیت تیراندازان با كمان ریكرو ما نظیر رضا شعبانی و محمدحسین گلشنی به دلیل تلاش مربیان در سطح پایه و همچنین عملكرد یك ساله مربی كره‌ای تیم است.

شهریاری در مورد تیراندازی با كمان ریكرو زنان نیز تصریح كرد: می‌توانستند بهتر كار كنند ولی شرایط مساعد نبوده است.

رئیس كمیته مسابقات فدراسیون تیراندازی با كمان، راه حل افزایش آمادگی تیراندازان با كمان را در افزایش اعزام به مسابقات دانست و تاكید كرد: به اعزام های بیشتری نیاز داریم.

وی گفت: تیراندازان ما در گذشته به مسابقات بیشتری اعزام می‌شدند كه تاثیر خوبی روی آماده سازی آن ها برای رویدادهای ورزشی بزرگ داشت ولی امروزه به دلیل بار مالی، اعزام كمتر شده است.

شهریاری ضمن بیان اینكه تیراندازان اعزامی بسیار تلاش كردند و زحمت كشیدند، از مردم ایران بابت نتایج به دست آمده در هانگژو، عذرخواهی كرد و خواستار آن شد كه كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش نگاه ویژه‌ای به این ورزش داشته باشند.

رئیس كمیته مسابقات فدراسیون تیراندازی با كمان، در پایان این گفت و گو خبر داد: مسابقات لیگ با بیست و یك تیم، از روز پنجشنبه آغاز خواهد شد و امیدواریم با برگزاری لیگ بتوانیم افراد دیگری را به تیم ملی تیراندازی اضافه كنیم.

برنامه جهان ورزش سه شنبه ها در ساعت 15:00 با موضوع ورزش تیراندازی، موج اف ام 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)