دور یک میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

نگاهی بر فعالیتهای فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو (قسمت اول)

برنامه دور یک میز سه شنبه 11 اردیبهشت ماه با حضور محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا به بررسی فعالیتهای فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو پرداخت.

1397/02/15
21:30

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در دومین دوره چهارساله ریاستش در این فدراسیون پیرامون وضعیت سخت افزاری این سه رشته اظهار کرد: بزرگترین مشکل ما بحث سخت افزاری است. تنها 7 استان ما با پرداخت اجاره، استخر در اختیار دارند. خوشبختانه در جلسه ای که در ستاد عالی بازیهای آسیایی داشتیم، وزیر ورزش دکتر سلطانی فر دستور دادند که هیاتهای مراکز استانها به بهترین استخر استاندارد استان مجهز شوند که با انجام این کار می توان ورزش همگانی را توسعه داد و توقعی که از هیئتها می رود را برآورده ساخت.
رضوانی درخصوص برنامه های فدراسیون در حوزه مربیان بیان کرد: مسئله بعدی ما بحث مربیان است که چگونه آنها را در یک مسیر و خط جلو ببریم و این اتفاق نیز رخ داده است و تمام برنامه های مربیان از نوک قله یعنی کادر فنی رصد می گردد. تمام ورزشکاران ما بصورت غیر متمرکز به عنوان ورزشکار ملی اعلام شده و مربیان آنان نیز زیر نظر مدیریت کمیته فنی شنا و برنامه های کادر فنی مربیگری جلو خواهند رفت.
وی یادآورشد: ما سه رشته المپیکی شنا، شیرجه و واترپلو را تحت پوشش داریم که هر کدام می تواند یک فدراسیون مجزا باشد. در ضمن با یک مربی طراز اول جهان در حال مذاکره هستیم تا رده های پایه را برعهده گیرد. برای بازیهای آسیایی نیز برنامه داریم. همچنین در تلاشیم در بخش بانوان مسابقات بین المللی برگزار کنیم.
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه واترپلو در پایان تاکید کرد: مدیریت ورزش وقتی در فضایی قرار می گیرد که 2 سال دیگر باید در مسابقات المپیک شرکت کند، ناخودآگاه به برنامه 6 ساله یا 8 ساله نمی پردازد و محصور کسب موفقیت در زمان مدیریت خود می شود. درحالیکه این دیدگاه باید ایجاد شود که ریاست فدراسیون باید با یک برنامه راهبردی پیش رود و حداقل یک افق 8 ساله داشته باشد. چون در رشته شنا نمی توان بدون برنامه ریزی نتیجه گرفت.
خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا با اشاره به مشکلات سخت افزاری پیش روی شنای کشور بیان کرد: بعضی از استانهای ما در این زمینه در مضیقه هستند و تنها 3 جلسه در هفته بیشتر وقت تمرین ندارند و در این شرایط نمی توان به بحث قهرمان پروری پرداخت. در حال حاضر بیشتر مربیان کشور را به یک کلینیک یک روزه دعوت کرده ایم تا در کلیه سیستمهای تمرینی و تکنیکی شناگران هماهنگی بوجود آید تا مانند کشورهای پیشرفته با یک فصل، برنامه و نتیجه مشترک پیش رویم. متاسفانه بودجه ورزش های پایه مناسب نیست و بعلاوه این رشته ها خیلی اسپانسرپذیر نیستند و بیشتر از طریق دولتها حمایت می شوند.
برنامه دور یک میز سه شنبه 11 اردیبهشت ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و کارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یکشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یک میز