دور یك میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

نگاهی بر فعالیتهای فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو (قسمت اول)

برنامه دور یك میز سه شنبه 11 اردیبهشت ماه با حضور محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا به بررسی فعالیتهای فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو پرداخت.

1397/02/15
21:30

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در دومین دوره چهارساله ریاستش در این فدراسیون پیرامون وضعیت سخت افزاری این سه رشته اظهار كرد: بزرگترین مشكل ما بحث سخت افزاری است. تنها 7 استان ما با پرداخت اجاره، استخر در اختیار دارند. خوشبختانه در جلسه ای كه در ستاد عالی بازیهای آسیایی داشتیم، وزیر ورزش دكتر سلطانی فر دستور دادند كه هیاتهای مراكز استانها به بهترین استخر استاندارد استان مجهز شوند كه با انجام این كار می توان ورزش همگانی را توسعه داد و توقعی كه از هیئتها می رود را برآورده ساخت.
رضوانی درخصوص برنامه های فدراسیون در حوزه مربیان بیان كرد: مسئله بعدی ما بحث مربیان است كه چگونه آنها را در یك مسیر و خط جلو ببریم و این اتفاق نیز رخ داده است و تمام برنامه های مربیان از نوك قله یعنی كادر فنی رصد می گردد. تمام ورزشكاران ما بصورت غیر متمركز به عنوان ورزشكار ملی اعلام شده و مربیان آنان نیز زیر نظر مدیریت كمیته فنی شنا و برنامه های كادر فنی مربیگری جلو خواهند رفت.
وی یادآورشد: ما سه رشته المپیكی شنا، شیرجه و واترپلو را تحت پوشش داریم كه هر كدام می تواند یك فدراسیون مجزا باشد. در ضمن با یك مربی طراز اول جهان در حال مذاكره هستیم تا رده های پایه را برعهده گیرد. برای بازیهای آسیایی نیز برنامه داریم. همچنین در تلاشیم در بخش بانوان مسابقات بین المللی برگزار كنیم.
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه واترپلو در پایان تاكید كرد: مدیریت ورزش وقتی در فضایی قرار می گیرد كه 2 سال دیگر باید در مسابقات المپیك شركت كند، ناخودآگاه به برنامه 6 ساله یا 8 ساله نمی پردازد و محصور كسب موفقیت در زمان مدیریت خود می شود. درحالیكه این دیدگاه باید ایجاد شود كه ریاست فدراسیون باید با یك برنامه راهبردی پیش رود و حداقل یك افق 8 ساله داشته باشد. چون در رشته شنا نمی توان بدون برنامه ریزی نتیجه گرفت.
خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا با اشاره به مشكلات سخت افزاری پیش روی شنای كشور بیان كرد: بعضی از استانهای ما در این زمینه در مضیقه هستند و تنها 3 جلسه در هفته بیشتر وقت تمرین ندارند و در این شرایط نمی توان به بحث قهرمان پروری پرداخت. در حال حاضر بیشتر مربیان كشور را به یك كلینیك یك روزه دعوت كرده ایم تا در كلیه سیستمهای تمرینی و تكنیكی شناگران هماهنگی بوجود آید تا مانند كشورهای پیشرفته با یك فصل، برنامه و نتیجه مشترك پیش رویم. متاسفانه بودجه ورزش های پایه مناسب نیست و بعلاوه این رشته ها خیلی اسپانسرپذیر نیستند و بیشتر از طریق دولتها حمایت می شوند.
برنامه دور یك میز سه شنبه 11 اردیبهشت ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و كارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه كاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یكشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یك میز