صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

دستاوردهای ورزشی استان اردبیل پس از پیروزی انقلاب اسلامی

برنامه "صبح و ورزش" دوشنبه 15 بهمن با حضور بهرام آقاخانی، مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل به موضوع فعالیتهای این اداره کل در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اختصاص داشت.

1397/11/15
15:57

به گزارش رادیو ورزش؛ بهرام آقاخانی، مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل پیرامون برنامه های این اداره کل در گرامیداشت ایام دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: ما برنامه های مختلف ورزشی و فرهنگی را برنامه ریزی کرده ایم. روز اول دهه فجر و همزمان با سالروز ورود امام راحل همایش پیاده روی را در شهرها و بخش های مختلف برگزار کردیم. بعلاوه 40 جشنواره ورزش بومی و محلی را هم اجرا خواهیم کرد. مسابقات مختلف ورزشی را نیز در برنامه داریم.
وی ادامه داد: با حضور دکتر احمدی، معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان 5 پروژه ورزشی استان در شهرهای اردبیل، کوثر و پارس آباد به بهره برداری خواهد رسید. همچنین در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی که با مشارکت استانداری بر پا شده حضور فعالی داریم و موفقیتهای ورزشکاران استان را به نمایش گذاشته ایم.
آقاخانی با اشاره به اینکه سرانه فضای ورزشی استان اردبیل 0/60 مترمربع است درخصوص پیشرفتهای ورزشی استان اردبیل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: قبل از انقلاب تنها 7 سالن ورزشی در استان داشتیم که حالا به 303 مکان ورزشی افزایش پیدا کرده است. همچنین تعداد قهرمانان المپیکی ما دو نفر بود که الان به یازده نفر رسیده و ورزشکاران ما 3 طلا و 1 نقره المپیکی در بعد از انقلاب کسب کردند و جز 3 استان برتر در کسب مدال المپیک هستیم. افزایش خوبی هم در تعداد مربیان و داوران داشتیم. همچنین تعداد ورزشکارانی که مقام قهرمانی کشور بدست آوردند، از 200 نفر به 12 هزار نفر رسیده است. در ضمن تعداد باشگاه های بخش خصوصی از 30 باشگاه در قبل از انقلاب به 400 باشگاه رسیده است. تعداد هیئتهای ورزشی استان ما هم از 7 هیئت به 325 هیئت فعال افزایش پیدا کرده است. قبل از انقلاب خانه ورزش روستایی وجود نداشت که در حال حاضر در سال 96 چهل خانه ورزش و در سال 97 چهل خانه دیگر به بهره برداری رسید.
برنامه "صبح و ورزش" دوشنبه 15 بهمن با اجرای والی زاده پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش