صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

نورشرق: امکان بازگشت استراماچونی به استقلال وجود ندارد

برنامه "صبح و ورزش" سه شنبه 18 شهریور با جمشید نورشرق، رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال درباره تصمیم اخیر سازمان لیگ و اصرار باشگاه استقلال به بازگشت استراماچونی گفتگو کرد.

1399/06/18
09:47

به گزارش رادیو ورزش؛ جمشید نورشرق، رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که با توجه به دستور منع جذب مربی و بازیکن خارجی، باشگاه استقلال چطور اصرار به بازگشت استراماچونی دارد، بیان کرد: این تصمیم چه در جهت تأیید و چه در جهت رد آن قابل نقد است؛ اما به عنوان یک تصمیم باید رعایت و اجرا شود. به نظرم چند نکته درباره قضیه استراماچونی بدیهی و قابل توجه است. نکته اول اینکه باشگاه استقلال هم به مقدورات مالی خودشان اشراف دارند و هم به این موضوع که ریاست مجمع این باشگاه و باشگاه پرسپولیس وزارت ورزش است و مدیران باشگاه منصوبین وزارت ورزش هستند. وزارت ورزش هم به عنوان صاحب اختیار این دو باشگاه تا قبل از تحقق خصوصی سازی آنها، موضع مستقیم گرفته است؛ بنابراین اینجا باید بحث را تمام شده تلقی کرد.
وی، ادامه داد: نکته دوم این است که تصمیم سازمان لیگ به قبل از طرح نام استراماچونی یا حتی رسانه ای شدن اختلافات بین مدیریت باشگاه و مربی داخلی شان برمی گردد. به دلایلی متعدد تصمیم گرفته شد که در این فصل چنین برنامه ای داشته باشیم. قرار شد برای فصل بعد یک سازوکار و چارچوب مدونی با همفکری باشگاه ها مورد تصمیم گیری واقع شود. هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال هم بر تصمیم سازمان لیگ مهر تأیید زده که در نهایت این اتفاق با قضیه استراماچونی همزمان شد.
نورشرق، تأکید کرد: هیأت مدیره و مدیران محترم باشگاه استقلال به خوبی از این توضیحات آگاهی دارند که در حقیقت آوردن استراماچونی هم با تصمیم گیر عالی باشگاه، هم با مقدورات مالی باشگاه و هم با قاطعیت مصوبه سازمان لیگ تعارض دارد و این امکان وجود ندارد.
رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال نیز در پاسخ به این سوال کارشناس برنامه که چرا باشگاه استقلال بر این کار تأکید دارد و کار فراسازمانی انجام می دهد، تصریح کرد: چنین اقداماتی تنها یک اثر دارد و اثرش این است که شما یک موج رسانه ای ایجاد می کنی؛ به هواداران امیدی می دهی و بعد گزینه ای که مورد نظر هست را انتخاب می کنی و با وی قرارداد می بندی.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای حافظ کاظم زاده و با کارشناسی خسرو والی زاده روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش