اقتصاد و کارآفرینی دوشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

اقتصاد و كارآفريني

تأثیر ایده های جدید کارآفرینی در وفادار کردن مشتری


برنامه "اقتصاد و کارآفرینی" دوشنبه 20 اسفند، در گفتگو با با دکتر مهدی رسولی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی وعلوم ورزش، به موضوع بازاریابی و استارت آپ های ورزشی اختصاص داشت.

1397/12/21
13:36


به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر مهدی رسولی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی وعلوم ورزش، در پاسخ به این سوال که با توجه به انبوه استارت آپ هایی که خدمات مشابهی ارائه می دهند، آیا همچنان می توانیم با روش های معمول بازاریابی یک سری مشتریان وفاداری را برای خودمان بدست بیاوریم، بیان کرد: اکنون دنیا به این سمت رفته که از ایده های جدید کاری و نوآورانه حمایت کند و در قالب این حمایت ها ارزش های جدیدی را برای مشتریان خود به وجود بیاورد.
وقتی ارزشهای جدیدی را برای مشتری به وجود بیاوریم، قطعاً یک گام بزرگی را در جهت وفادار کردن مشتری برمی داریم. این استراتژی است که در بحث استارت آپ ها یا فضای کارآفرینی به استراتژی اقیانوس آبی معروف است. یعنی وارد فضاهایی شویم که صنایع و مرزبندی کمتری در آنجا وجود دارد و می توانیم خدمات جدیدی را با هزینه و صرفه اقتصادی بهتری برای مشتریان خود به وجود بیاوریم.
دکتر رسولی، تصریح کرد: در دنیای امروز تکنولوژی در حال پیشرفت است و فضای اینترنت در دسترس افراد بیشتری قرار می گیرد؛ سرعت اینترنت بالاتر می رود و مردم ارتباط بیشتری با دنیای اینترنت برقرار کرده اند. اکنون استارت آپ های حیطه دیجیتال و فضای اینترنتی خیلی روی بورس است و در صنعت ورزشی خیلی از آن استفاده می شود. متأسفانه عملاً در ورزش خودمان بسیار محدود از آن استفاده کرده ایم؛ به طور مثال پایه اینترنت که سایت بوده و مدت زیادی است این قضیه اتفاق افتاده است، خیلی کم می بینیم که در سطح باشگاهی، فدراسیونی و فضای دیگر ورزش کشور از آن استفاده بهینه کنند. اکنون اپلیکیشن های مختلفی آماده است و باشگاه های ورزشی سطح دنیا و رویدادهای ورزشی از این اپلیکیشن ها برای ارتباط بیشتر با مشتریان استفاده می کنند.
وی، خاطرنشان کرد: هر چه ارتباط با مشتری بیشتر شود، باعث می شود در طول روز و در طول زندگی بیشتر در ذهن مشتری قرار بگیرید و مطمئناً او به شما فکر خواهد کرد. همین مسئله موجب فروش بیشتر محصول و درآمد افزون تر می شود.
برنامه اقتصاد و کارآفرینی، با اجرای دکتر عباس فرهمندمهر، دوشنبه ها ساعت 23:00 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شوندگان می شود.

دسترسی سریع
اقتصاد و کارآفرینی