اقتصاد و كارآفرینی دوشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

اقتصاد و كارآفريني

تأثیر ایده های جدید كارآفرینی در وفادار كردن مشتری


برنامه "اقتصاد و كارآفرینی" دوشنبه 20 اسفند، در گفتگو با با دكتر مهدی رسولی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی وعلوم ورزش، به موضوع بازاریابی و استارت آپ های ورزشی اختصاص داشت.

1397/12/21
13:36


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر مهدی رسولی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی وعلوم ورزش، در پاسخ به این سوال كه با توجه به انبوه استارت آپ هایی كه خدمات مشابهی ارائه می دهند، آیا همچنان می توانیم با روش های معمول بازاریابی یك سری مشتریان وفاداری را برای خودمان بدست بیاوریم، بیان كرد: اكنون دنیا به این سمت رفته كه از ایده های جدید كاری و نوآورانه حمایت كند و در قالب این حمایت ها ارزش های جدیدی را برای مشتریان خود به وجود بیاورد.
وقتی ارزشهای جدیدی را برای مشتری به وجود بیاوریم، قطعاً یك گام بزرگی را در جهت وفادار كردن مشتری برمی داریم. این استراتژی است كه در بحث استارت آپ ها یا فضای كارآفرینی به استراتژی اقیانوس آبی معروف است. یعنی وارد فضاهایی شویم كه صنایع و مرزبندی كمتری در آنجا وجود دارد و می توانیم خدمات جدیدی را با هزینه و صرفه اقتصادی بهتری برای مشتریان خود به وجود بیاوریم.
دكتر رسولی، تصریح كرد: در دنیای امروز تكنولوژی در حال پیشرفت است و فضای اینترنت در دسترس افراد بیشتری قرار می گیرد؛ سرعت اینترنت بالاتر می رود و مردم ارتباط بیشتری با دنیای اینترنت برقرار كرده اند. اكنون استارت آپ های حیطه دیجیتال و فضای اینترنتی خیلی روی بورس است و در صنعت ورزشی خیلی از آن استفاده می شود. متأسفانه عملاً در ورزش خودمان بسیار محدود از آن استفاده كرده ایم؛ به طور مثال پایه اینترنت كه سایت بوده و مدت زیادی است این قضیه اتفاق افتاده است، خیلی كم می بینیم كه در سطح باشگاهی، فدراسیونی و فضای دیگر ورزش كشور از آن استفاده بهینه كنند. اكنون اپلیكیشن های مختلفی آماده است و باشگاه های ورزشی سطح دنیا و رویدادهای ورزشی از این اپلیكیشن ها برای ارتباط بیشتر با مشتریان استفاده می كنند.
وی، خاطرنشان كرد: هر چه ارتباط با مشتری بیشتر شود، باعث می شود در طول روز و در طول زندگی بیشتر در ذهن مشتری قرار بگیرید و مطمئناً او به شما فكر خواهد كرد. همین مسئله موجب فروش بیشتر محصول و درآمد افزون تر می شود.
برنامه اقتصاد و كارآفرینی، با اجرای دكتر عباس فرهمندمهر، دوشنبه ها ساعت 23:00 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شوندگان می شود.

دسترسی سریع
اقتصاد و كارآفرینی