اقتصاد و كارآفرینی دوشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

اقتصاد و كارآفريني

اهمیت بحث توسعه فردی در حوزه كارآفرینی


برنامه "دانشكده اقتصاد ورزشی" دوشنبه 26 فروردین، با علی مسلمینی، كارآفرین، به موضوع توسعه فردی اختصاص داشت .

1398/01/27
13:06


به گزارش رادیو ورزش؛ علی مسلمینی، كارآفرین، در پاسخ به این سوال كه چه نیازی است كه افراد برای مواجه شدن با بازار كنونی خود را توسعه بدهند، اظهار داشت: بحث توسعه فردی یك آمیزه علمی و دینی است و خیلی توصیه شده كه ما به عنوان یك انسان تلاش داشته باشیم و روز به روز به مهارت ها و دانش های خود در زمینه اشتغال بیافزاییم. توسعه فردی مقوله ای است كه امروز در دنیا خیلی به آن پرداخته می شود و دوره های متعددی برای آن برگزار می شود. رشته مرتبطی در دانشگاه ها برای آن طراحی شده است تا مردم بتوانند حیطه ها، مهارت ها و دانش افزایش درآمدزایی و تأثیرگذاریشان در جامعه را فرابگیرند و انسان های تأثیرگذارتری در جامعه خود باشند.
وی، نیز در پاسخ به این پرسش كه بسیاری از افراد شغل خاصی را دارند و تصورشان این است كه شرایط خوب است و لازم نیست كه دیگر خودم را تغییر بدهم؛ آیا می توان سالهای سال به این سبك زندگی كرد، گفت: واقعیت این است كه ذات انسان به دنبال تعالی است و این تعالی را می توان در حوزه اشتغال و یا هر حوزه دیگر ترسیم كرد. ما فارغ از آن جایگاهی كه امروز داریم، بدون شك باید ایده های جذابی داشته باشیم تا بتوانیم انسان تأثیرگذارتری باشیم. این یك مسیر دنباله دار است و نباید با رسیدن به جایگاهی خود را متوقف كرد.
مسلمینی، در توصیه به كارمندان عنوان كرد: كارمندان كه قشر بسیار محترمی هستند، به خاطر یك نواختی شغلی دچار اختلالات و ناراحتی ها می شوند. این افراد می توانند نیم ساعت یا یك ساعت بعد از ساعت كاری را وقت بگذارند و یك مهارت یا دانش جانبی را بیاموزند. بعد از یك سال این دانش ممكن است منتج به كارآفرینی و كسب و كاری مجزا شود.
وی، نیز افزود: توصیه بنده به همه افراد این است كه به زندگی فعلی مان بسنده نكنیم. دنبال این باشیم كه مهارت های جدیدی را یاد بگیریم تا بتوانیم محصولات و خدمات جدیدی را به جامعه مان ارائه بدهیم.
برنامه دانشكده اقتصاد ورزشی، با اجرای دكتر فرهمندمهر، روزهای دوشنبه هر هفته ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
اقتصاد و كارآفرینی