اقتصاد و کارآفرینی دوشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

اقتصاد و كارآفريني

اهمیت بحث توسعه فردی در حوزه کارآفرینی


برنامه "دانشکده اقتصاد ورزشی" دوشنبه 26 فروردین، با علی مسلمینی، کارآفرین، به موضوع توسعه فردی اختصاص داشت .

1398/01/27
13:06


به گزارش رادیو ورزش؛ علی مسلمینی، کارآفرین، در پاسخ به این سوال که چه نیازی است که افراد برای مواجه شدن با بازار کنونی خود را توسعه بدهند، اظهار داشت: بحث توسعه فردی یک آمیزه علمی و دینی است و خیلی توصیه شده که ما به عنوان یک انسان تلاش داشته باشیم و روز به روز به مهارت ها و دانش های خود در زمینه اشتغال بیافزاییم. توسعه فردی مقوله ای است که امروز در دنیا خیلی به آن پرداخته می شود و دوره های متعددی برای آن برگزار می شود. رشته مرتبطی در دانشگاه ها برای آن طراحی شده است تا مردم بتوانند حیطه ها، مهارت ها و دانش افزایش درآمدزایی و تأثیرگذاریشان در جامعه را فرابگیرند و انسان های تأثیرگذارتری در جامعه خود باشند.
وی، نیز در پاسخ به این پرسش که بسیاری از افراد شغل خاصی را دارند و تصورشان این است که شرایط خوب است و لازم نیست که دیگر خودم را تغییر بدهم؛ آیا می توان سالهای سال به این سبک زندگی کرد، گفت: واقعیت این است که ذات انسان به دنبال تعالی است و این تعالی را می توان در حوزه اشتغال و یا هر حوزه دیگر ترسیم کرد. ما فارغ از آن جایگاهی که امروز داریم، بدون شک باید ایده های جذابی داشته باشیم تا بتوانیم انسان تأثیرگذارتری باشیم. این یک مسیر دنباله دار است و نباید با رسیدن به جایگاهی خود را متوقف کرد.
مسلمینی، در توصیه به کارمندان عنوان کرد: کارمندان که قشر بسیار محترمی هستند، به خاطر یک نواختی شغلی دچار اختلالات و ناراحتی ها می شوند. این افراد می توانند نیم ساعت یا یک ساعت بعد از ساعت کاری را وقت بگذارند و یک مهارت یا دانش جانبی را بیاموزند. بعد از یک سال این دانش ممکن است منتج به کارآفرینی و کسب و کاری مجزا شود.
وی، نیز افزود: توصیه بنده به همه افراد این است که به زندگی فعلی مان بسنده نکنیم. دنبال این باشیم که مهارت های جدیدی را یاد بگیریم تا بتوانیم محصولات و خدمات جدیدی را به جامعه مان ارائه بدهیم.
برنامه دانشکده اقتصاد ورزشی، با اجرای دکتر فرهمندمهر، روزهای دوشنبه هر هفته ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
اقتصاد و کارآفرینی