چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

بستر سازی فرهنگی برای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها

برنامه چشم انداز چهارشنبه 15 آذر با حضور دکتر مجتبی الماسی، زبانشناس و پژوهشگر مسائل فرهنگی به موضوع بسترسازی فرهنگی برای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها اختصاص داشت.

1396/09/18
08:35

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر مجتبی الماسی، زبانشناس و پژوهشگر مسائل فرهنگی پیرامون فواید حضور خانواده ها در فضاهای ورزشی اظهار کرد: اگر ما به شرایطی برسیم که خانواده ها بصورت گروهی و با هم در رویدادهای ورزشی به عنوان تماشاچی یا ورزشکار حضور داشته باشند؛ فواید فراوانی حاصل می گردد. در این رابطه باید توجه کافی و وافی به موضوعات فرهنگی و پیش نیازهای این مسئله شود.
محدودیت هایی که برای حضور بانوان در ورزشگاه وجود دارد به عنوان یک مطالبه اجتماعی باید مورد توجه و دقت قرار گیرد. در این زمینه مانند خیلی از مسائل اجتماعی دیگر نیاز به آموزش، فرهنگ سازی و ترویج از مقاطع و سنین پائین بویژه در آموزش و پرورش و حتی قبل تر وجود دارد تا آن را به عنوان رویکرد و رفتار اجتماعی عادی جا بیندازیم و افراد و خانواده ها با خیال راحت در رشته ها و فضاهای ورزشی حضور داشته باشند. اگر این اتفاق بیفتد می توانیم اذعان داشته باشیم که ورزش ما به پشتوانه این افراد چه در حوزه تماشاچی و هوادار و چه ورزشکار در میان مدت و بلند مدت بهره های خوبی را خواهد برد.
الماسی درخصوص راهکار رسیدن به این هدف بیان کرد: ما باید چشم انداز و افق شفاف داشته باشیم و بدرستی و به دقت حواشی و جوانب این موضوع دیده شود و برای تک تک ارگان ها و نهادها و افراد جامعه وظیفه تعریف کنیم و نباید همه وظایف را به دولت یا افراد واگذار کنیم. هر کدام از آنها متناسب با جایگاه خود وظیفه ای دارند که یک بخش فراهم کردن فضا برای حضور خانواده ها در ورزشگاه و بخش دیگر آموزش به خانواده ها و افراد است که هر یک به عنوان یک فرد در ورزش و عرصه های ورزشی دارای مسئولیت اجتماعی هستند.
برنامه چشم انداز چهارشنبه 15 آذر کاری از گروه علوم ورزشی به تهیه کنندگی صدف سبحانی و اجرای احسان عبدالملکی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز