چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

بازسازی و احیاء تأسیسات الکتریکی و مکانیکی فضاهای قدیمی

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 15 فروردین، با حضور مهندس محسن نعمتی، مدرس و مجری تأسیسات الکتریکی و مهندس شبیر سلیمی، مدرس و مجری تأسیسات مکانیکی، به موضوع احیاء تأسیسات فضاهای ورزشی قدیمی اختصاص داشت.

1397/01/16
08:28

به گزارش رادیو ورزش؛ مهندس محسن نعمتی، مدرس و مجری تأسیسات الکتریکی، در ارتباط با موضوع برنامه اظهار داشت: تأسیسات الکتریکی موجود در سالن های ورزشی که در اکثر اماکن ورزشی دیده می شود، علاوه بر اینکه اتلاف انرژی بالایی دارند، از کیفیت پایینی هم برخوردار هستند. وقتی فردی جایی می رود که احساس آرامش بیشتری می کند؛ هوای مطبوع و روشنایی مورد نیاز را دارد، مسلما احساس نشاط می کند و بیشتر به آن فضا مراجعه می کند. این مسئله برای بهره برداری که خدمات را به مردم را ارائه می دهد، جنبه تبلیغاتی و سوددهی بالاتری دارد.
وی، افزود: ما اگر بتوانیم سیستم تأسیسات یک ساختمان را به روز کنیم می توانیم از تکنولوژی های نوین استفاده کرده و خدمات اضافه تری را به افراد ارائه کنیم. این مسئله باعث می شود که ما مراجعه کنندگان بیشتری داشته باشیم و احساس رضایمتندی را در افراد ببینیم. با این اتفاق اتلاف انرژی هم پوشش داده می شود.
مهندس نعمتی، در ادامه گفت: من فکر می کنم مشکل ما تنها در بحث روشنایی فضاهای ورزشی نیست. ما در تمام زمینه ها در تأسیسات الکتریکی ورزشگاه های با قوانین قدیم مشکل داریم؛ نه اینکه قوانین قدیم مشکل داشته باشند؛ قوانین قدیم همه براساس استانداردها بوده اند؛ اما تجهیزات قدیمی هستند. در اکثر باشگاه های مشهور و باشگاه هایی که بخش خصوصی دارند، حتی کشور خودمان فضاهایی پیدا می شوند که خدمات بهتری به مردم ارائه می دهند.
مهندس شبیر سلیمی، مدرس و مجری تأسیسات مکانیکی، عنوان کرد: نکته ای که در بحث احیای سالن های ورزشی وجود دارد، نگهداری و تعمیرات مناسب سالن هایی است که تغییر نسل یافته اند. نگاه جزئی نگر به مجموعه گاهی هزینه ها را بالاتر می برد، تا اینکه یک ساختمان از زیرساخت جلوه به روزی بدهد.
برنامه چشم انداز، به تهیه کنندگی صدف سبحانی و اجرای احسان عبدالملکی کاری از گروه علوم ورزشی است که هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز