چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

بازسازی و احیاء تأسیسات الكتریكی و مكانیكی فضاهای قدیمی

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 15 فروردین، با حضور مهندس محسن نعمتی، مدرس و مجری تأسیسات الكتریكی و مهندس شبیر سلیمی، مدرس و مجری تأسیسات مكانیكی، به موضوع احیاء تأسیسات فضاهای ورزشی قدیمی اختصاص داشت.

1397/01/16
08:28

به گزارش رادیو ورزش؛ مهندس محسن نعمتی، مدرس و مجری تأسیسات الكتریكی، در ارتباط با موضوع برنامه اظهار داشت: تأسیسات الكتریكی موجود در سالن های ورزشی كه در اكثر اماكن ورزشی دیده می شود، علاوه بر اینكه اتلاف انرژی بالایی دارند، از كیفیت پایینی هم برخوردار هستند. وقتی فردی جایی می رود كه احساس آرامش بیشتری می كند؛ هوای مطبوع و روشنایی مورد نیاز را دارد، مسلما احساس نشاط می كند و بیشتر به آن فضا مراجعه می كند. این مسئله برای بهره برداری كه خدمات را به مردم را ارائه می دهد، جنبه تبلیغاتی و سوددهی بالاتری دارد.
وی، افزود: ما اگر بتوانیم سیستم تأسیسات یك ساختمان را به روز كنیم می توانیم از تكنولوژی های نوین استفاده كرده و خدمات اضافه تری را به افراد ارائه كنیم. این مسئله باعث می شود كه ما مراجعه كنندگان بیشتری داشته باشیم و احساس رضایمتندی را در افراد ببینیم. با این اتفاق اتلاف انرژی هم پوشش داده می شود.
مهندس نعمتی، در ادامه گفت: من فكر می كنم مشكل ما تنها در بحث روشنایی فضاهای ورزشی نیست. ما در تمام زمینه ها در تأسیسات الكتریكی ورزشگاه های با قوانین قدیم مشكل داریم؛ نه اینكه قوانین قدیم مشكل داشته باشند؛ قوانین قدیم همه براساس استانداردها بوده اند؛ اما تجهیزات قدیمی هستند. در اكثر باشگاه های مشهور و باشگاه هایی كه بخش خصوصی دارند، حتی كشور خودمان فضاهایی پیدا می شوند كه خدمات بهتری به مردم ارائه می دهند.
مهندس شبیر سلیمی، مدرس و مجری تأسیسات مكانیكی، عنوان كرد: نكته ای كه در بحث احیای سالن های ورزشی وجود دارد، نگهداری و تعمیرات مناسب سالن هایی است كه تغییر نسل یافته اند. نگاه جزئی نگر به مجموعه گاهی هزینه ها را بالاتر می برد، تا اینكه یك ساختمان از زیرساخت جلوه به روزی بدهد.
برنامه چشم انداز، به تهیه كنندگی صدف سبحانی و اجرای احسان عبدالملكی كاری از گروه علوم ورزشی است كه هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز