چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

فدراسیون وزنه برداری و مشكلات پیش رو !

برنامه "چشم انداز" روز چهارشنبه 12 اردیبشهت، با دكتر داوود باقری، نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری، در خصوص برنامه های این فدراسیون و موانع و مشكلات موجود به گفتگو پرداخت.

1397/02/15
21:38

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر داوود باقری، نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری، در تشریح اولویت برنامه های حال حاضر این فدراسیون گفت: وزنه برداری، رشته ای است كه در رویدادهای مختلف افتخارات زیادی برای ورزش كشور كسب كرده است. بیشترین فعالیتی كه در حوزه وزنه برداری مدنظرمان بوده، برنامه 4 ساله است. این برنامه را قبل از سال به تصویب رساندیم و با وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك درمیان گذاشتیم.
وی این برنامه را بر مبنای توسعه ورزش وزنه برداری و توجه به ورزش قهرمانی و همگانی دانست و گفت: این برنامه مدون، ما را در سطح رقابتهای بین المللی به عنوان یكی از قدرتهای مهم در رشته وزنه برداری نگه می دارد.
در سطح قهرمانی رویكرد ما توجه به استعدادها و پرورش نوجوانان است كه در آینده وزنه برداری، باید حرفی برای گفتن داشته باشند. در بخش دیگر نیز هدفمان توجه به وزنه برداری بانوان است كه اگر این رشته را در بین بانوان توسعه نمی دادیم و در سطح رقابتهای بین المللی از وجودشان استفاده نمی كردیم، آینده وزنه برداری در بین الملل به خطر می افتاد. زیرا فقط ایران بود كه بخش بانوان را در وزنه برداری نداشت.
دكتر باقری در ادامه گفت: بنده اكنون در ازبكستان، محل برگزاری مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا حضور دارم كه بانوان كشورمان برای اولین بار در طول تاریخ وزنه برداری در این رقابتها شركت می كنند. تیم ما با 4 بانوی ورزشكار در مسابقات حضور دارد. این اقدام یكی از برنامه های توسعه ای بوده كه فدراسیون وزنه برداری به آن پرداخته است.
وی درباره عمده مشكلات رشته وزنه برداری گفت: چالش اصلی وزنه برداری، در مرحله اول توجه و حمایت از این رشته ورزشی است. ما باید با فراغ بال بهتری برنامه هایمان را اجرا كنیم. در این بخش شهرستان ها و استان ها باید تقویت شوند. حداقل نیاز استان ها، وسایل است كه باید در اختیارشان قرار داده شود. شركت در رویدادهای مختلف، حمایت از مسابقات داخلی و تغییر نگرش و حمایت خانواده وزنه برداری از دیگر اقداماتی است كه باید صورت بگیرد.
برنامه چشم انداز، با اجرای منصوریان، كاری از گروه علوم ورزشی است كه هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز