چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

فدراسیون وزنه برداری و مشکلات پیش رو !

برنامه "چشم انداز" روز چهارشنبه 12 اردیبشهت، با دکتر داوود باقری، نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری، در خصوص برنامه های این فدراسیون و موانع و مشکلات موجود به گفتگو پرداخت.

1397/02/15
21:38

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر داوود باقری، نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری، در تشریح اولویت برنامه های حال حاضر این فدراسیون گفت: وزنه برداری، رشته ای است که در رویدادهای مختلف افتخارات زیادی برای ورزش کشور کسب کرده است. بیشترین فعالیتی که در حوزه وزنه برداری مدنظرمان بوده، برنامه 4 ساله است. این برنامه را قبل از سال به تصویب رساندیم و با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک درمیان گذاشتیم.
وی این برنامه را بر مبنای توسعه ورزش وزنه برداری و توجه به ورزش قهرمانی و همگانی دانست و گفت: این برنامه مدون، ما را در سطح رقابتهای بین المللی به عنوان یکی از قدرتهای مهم در رشته وزنه برداری نگه می دارد.
در سطح قهرمانی رویکرد ما توجه به استعدادها و پرورش نوجوانان است که در آینده وزنه برداری، باید حرفی برای گفتن داشته باشند. در بخش دیگر نیز هدفمان توجه به وزنه برداری بانوان است که اگر این رشته را در بین بانوان توسعه نمی دادیم و در سطح رقابتهای بین المللی از وجودشان استفاده نمی کردیم، آینده وزنه برداری در بین الملل به خطر می افتاد. زیرا فقط ایران بود که بخش بانوان را در وزنه برداری نداشت.
دکتر باقری در ادامه گفت: بنده اکنون در ازبکستان، محل برگزاری مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا حضور دارم که بانوان کشورمان برای اولین بار در طول تاریخ وزنه برداری در این رقابتها شرکت می کنند. تیم ما با 4 بانوی ورزشکار در مسابقات حضور دارد. این اقدام یکی از برنامه های توسعه ای بوده که فدراسیون وزنه برداری به آن پرداخته است.
وی درباره عمده مشکلات رشته وزنه برداری گفت: چالش اصلی وزنه برداری، در مرحله اول توجه و حمایت از این رشته ورزشی است. ما باید با فراغ بال بهتری برنامه هایمان را اجرا کنیم. در این بخش شهرستان ها و استان ها باید تقویت شوند. حداقل نیاز استان ها، وسایل است که باید در اختیارشان قرار داده شود. شرکت در رویدادهای مختلف، حمایت از مسابقات داخلی و تغییر نگرش و حمایت خانواده وزنه برداری از دیگر اقداماتی است که باید صورت بگیرد.
برنامه چشم انداز، با اجرای منصوریان، کاری از گروه علوم ورزشی است که هر چهارشنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز