چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

نگاهی به اقدامات عمرانی اداره كل ورزش و جوانان تهران

برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 19 دی، در گفتگو با رضا گل محمدی، مدیر كل ورزش و جوانان استان تهران، به بررسی اقدامات عمرانی این اداره كل پرداخت.

1397/10/22
09:54

به گزارش رادیو ورزش؛ رضا گل محمدی، مدیر كل ورزش و جوانان استان تهران، در خصوص فعالیت های اخیر این اداره در حوزه عمرانی گفت: در بحث ساخت و ساز فضاهای ورزشی متأسفانه بیش از 4 هزار پروژه ورزشی نیمه تمام در سطح كلان كشور وجود دارد كه تهران هم از این قاعده مستثنی نیست. یكی از مهمترین مأموریت ها و وظایفی كه برای خود ترسیم كرده ام، تعیین و تكلیف پروژه ها و ارائه آنها برای خدمات ورزشی است. در این راستا خوشبختانه با تلاش همكارانم در اداره كل و پیمانكاران بخش خصوصی تا به این لحظه موفق شده ایم برای سال 97 بیش از 25 پروژه عمرانی را به بهره برداری برسانیم. متأسفانه پروژه ها عمر متوسط بالای 7 سال داشتند كه این یك نقطه ضعف اساسی است. پروژه ای كه 7 سال به طول می انجامد، از نظر اعتباری دچار ركود می شود.
وی، خاطرنشان كرد: نكته خوب پروژه ها این است كه اغلب در مناطق محروم و شهرستان های حاشیه استان تهران قرار دارند. پروژه هایی هم كه در تهران افتتاح شدند مثل پروژه بزرگ مجموعه ورزشی امام علی نظام آباد، در منطقه محروم ورزشی بوده اند.
گل محمدی، افزود: رشد بسیار سریع تهران مانع از این می شود كه شهد شیرین افتتاح پروژه ها را مردم بچشند؛ زیرا ما از آنچه كه جامعه نیاز دارد و الزاماتی كه برای تعیین سرانه های ورزشی در تهران باید وجود داشته باشد، بسیار عقب هستیم.
مدیر كل ورزش و جوانان استان تهران در گلایه به نبود حمایت از سوی مسئولین گفت: متأسفانه ما دچار افراط و تفریط هستیم. تهران جزء استانهای برخوردار محسوب می شود؛ اما واقعیت این است كه در بحث آموزش و پرورش و ورزش جزء محروم ترین نقاط ایران هستیم و جالب اینجاست كه همه به این موضوع اذعان دارند؛ اما آنطور كه باید توجه ویژه ای برای رفع این محرومیت نمی شود. علت این مسئله عدم عملكرد موفق همكاران نیست؛ بلكه ما از سرعت رشد جمعیت عقب هستیم. برنامه ریزان در بخش كلان كشور برای متوقف كردن رشد تهران باید فكری كنند. اگر این اقدام انجام نشود، هر روز با محدودیت های بیشتری مواجه خواهیم شد.
برنامه چشم انداز، با اجرای علی رحیمیان، چهارشنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز