چشم انداز چهارشنبه ها از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

چشم انداز

مشكل تجهیزات رشته المپیكی شمشیربازی

برنامه چشم انداز چهارشنبه 18 اسفند ماه با حضور علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیر بازی به بررسی برنامه های آتی این فدراسیون پرداخت.

1395/12/21
08:46

به گزارش رادیو ورزش؛ علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی پیرامون موانع پیش روی فدراسیون شمشیر بازی اظهار كرد: ما در 25 استان كشور هیئت فعال داریم كه 5 استان خراسان جنوبی، ارومیه، یزد، اردبیل و اصفهان جزء برترین ها هستند. همچنین در این زمینه طرح آمایش سرزمین را در كشور برگزار كرده ایم.
در حال حاضر بزرگترین مشكل فدراسیون شمشیر بازی نداشتن سالن است. ما تنها یك سالن شمشیربازی در ورزشگاه شیرودی داریم و سالن شمشیربازی ورزشگاه آزادی در اختیار فدراسیون كشتی قرار دارد. ما تیم المپیكی داریم ولی امكانات آن را نداریم و این میزان امكانات جوابگوی حجم و پتانسیل این رشته نیست. اداره گمركات برای واردات تجهیزات باید با ما همكاری بیشتری داشته باشد. در ضمن صدا و سیما با پوشش خبری می تواند ما را حمایت نماید.
یعقوبیان درخصوص اقدامات این فدراسیون در زمینه آموزش مربیان و داوران بیان كرد: در حال حاضر 8 داور جهانی داریم و عضو كمیته فنی فدراسیون جهانی، عضو كمیته پزشكی و عضو كمیته تجهیزات فدراسیون جهانی از ایران هستند. ما مربیان خوبی داریم ولی برای رسیدن به جایگاهی كه در نظر گرفته ایم به مربیان خارجی هم در كنار مربیان خود نیاز داریم. ارتقا سطح مربیان در استانها در دستور كار سال 96 قرار دارد.
وی در ادامه افزود: امسال در اسلحه های مختلف كلاس هایی برگزار كردیم و از استانها خواستیم مطابق یكسری شاخص ها 5 نفر از بهترین بازیكنان زیر 15 سال خود را معرفی كنند. در سال 96 این كار را قویتر دنبال خواهیم كرد. بعلاوه قرار است با وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه ای امضا كنیم و در دو مقطع تحصیلی مسابقاتی را در سطح مدارس برگزار نمائیم.
برنامه "چشم انداز" چهارشنبه 18 اسفند كاری از گروه علوم ورزشی بود كه به تهیه كنندگی صدف سبحانی و اجرای علی رغبتی تقدیم شنوندگان شد. این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
چشم انداز