همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

شرایط پرسپولیس برای رویارویی با السد قطر

برنامه "همیشه با ورزش" روز دوشنبه 9 مهر با حضور حسین عبدی، مربی و کارشناس فوتبال به موضوع شرایط بازی پرسپولیس مقابل السد قطر در چهارچوب نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا و لزوم تشکیل تیم "ب" در پرسپولیس پرداخت.

1397/07/10
08:39

به گزارش رادیو ورزش؛ حسین عبدی، مربی و کارشناس فوتبال پیرامون شرایط پرسپولیس برای رویارویی در مقابل السد قطر، درحالیکه 3 بازیکن تاثیرگذار خود را در اختیار ندارد و برانکو نیز به دلیل محرومیت روی نیمکت نیست، اظهار کرد: پرسپولیس در بازی فردا باید در زمین السد رفته و اجازه بازی سازی را ندهد. به علاوه با قطع توپهای متوالی مانع نزدیک شدن توپ به دروازه پرسپولیس شود و خیلی خوب است که همان فشردگی که در بازی مقابل الدحیل داشت را در این بازی هم ارائه نماید.
وی ادامه داد: تیمهای ایرانی مثل پرسپولیس این شاخصه را دارند که هر چه تیمهای مقابلشان قویتر باشند، بازی بهتری را ارائه می کنند. البته مزیت این بازی این است که بازی برگشت آن در تهران است. امیدواریم که بازی در خانه حریف طوری پیش رود که در تهران کار خیلی سختی را در پیش نداشته باشیم.
عبدی عنوان کرد: البته تقویم AFC براساس لیگ های شرق آسیا است و تیم های غرب آسیا از این بابت متضرر می شوند. اگر تیم های ایرانی با همان تیم سال گذشته خود می توانستند رقابتهای آسیایی را ادامه دهند، مطمئنا شرایط کاملا متفاوت بود. این نقصانی است که باید مرتفع گردد و برای تحقق این امر لازم است در AFC کرسی داشته باشیم.
وی درخصوص لزوم تشکیل تیم "ب" و اقداماتی که دراین خصوص در پرسپولیس انجام شد، بیان کرد: وقتی به پرسپولیس آمدم از ما خواسته شد که ساختار باشگاه را عوض کنیم. در آن مقطع زمانی باشگاه نه پول و نه استراتژی مناسبی داشت. بعد از اینکه توانستیم قرارداد خوبی ببندیم و باشگاه را برای 3 سال گارانتی کنیم، اولین طرحی که پیشنهاد دادم، چشم انداز برنامه آینده باشگاه بود که اول قهرمانی باشگاه های ایران، سپس قهرمانی آسیا و بعد قرار گرفتن در رده بهترین باشگاه های بزرگ دنیا در ظرف 3 سال آتی بود. بعلاوه لازم بود که برنامه مناسبی داشته باشیم و این برنامه ایجاد شد که یکی از آنها استفاده صحیح از اماکن و پتانسیلهای تیمهای محلی و کوچک برای ایجاد تیم "ب" بود. دراین رابطه 4 مصوبه گذرانده و ده درصد از درآمد باشگاه به زیر مجموعه باشگاه و تیم "ب" اختصاص یافت که حدود 2/5 تا 3 میلیارد می شد. حتی از باشگاه درخشی فر هم بازدید کردیم و خواستیم در اختیار تیمهای پایه و "ب" قرار گیرد. ولی نمی دانم به چه دلیل بعد از رفتن من این طرح اجرایی نشد.
عبدی تاکید کرد: متاسفانه مشکلات ما از جایی آغاز می شود که افرادی در سیستم فوتبال می آیند که احساس درستی از فوتبال ندارند و به دلیل اهداف دیگری وارد آن شده اند. در حال حاضر افراد تحصیل کرده و با تجربه زیادی در فوتبال داریم و ما باید به این سمت و سو رویم که از این افراد استفاده نمائیم.
برنامه "همیشه با ورزش" روز دوشنبه 9 مهر با اجرای خسرو والی زاده و مازیار مهرانی پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها ساعت 18:30 به مدت 80 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش