همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 90دقیقه

اولیایی: جدول مسابقات به جدول مندلیف تبدیل شده است

برنامه "صبح و ورزش" سه شنبه 11 شهریور با کاظم اولیایی، مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال و پاس همدان و نیز ناصر شفق، مدیرعامل پیشین باشگاه ابومسلم، تراکتور و پاس درباره تغییر مدیریت های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفتگویی انجام داد.

1399/06/12
09:54

به گزارش رادیو ورزش؛ کاظم اولیایی، مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال و پاس همدان، در خصوص ریشه سردرگمی وضعیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در زمان تغییر مدیریتی گفت: به اعتقاد من در شرایط فعلی فوتبال کشور شفافیت و استاندارد دو امر لازم هستند. ما نه استاندارد فوتبال حرفه ای را می خواهیم رعایت کنیم و نه همت شفافیت داریم که به هواداران مسائل را بروز دهیم.
وی که با رادیو ورزش گفتگوی می کرد، افزود: فراموش نکنیم که اساس فوتبال حرفه ای بر هوادار است. اگر هوادار نباشد، ما اصلاً‌ مقوله ای به نام فوتبال حرفه ای نداریم. در تمام دنیا 4،5 مدل باشگاه داری تعریف شده است. ما یک مدل شتر، گاو، پلنگی ابداع کردیم که در دنیا باید آن را به عنوان اختراع ما ثبت کنند.
اولیایی در ادامه گفت: دیروز یک برنامه تلویزیونی پخش شد که یقه وزیر نفت را گرفته بودند چرا شما پول نمی دهید تیم داری کنند. من واقعاً‌ تعجب می کنم. جدول مسابقات ما کم کم به جدول مندلیف تبدیل می شود؛ آلومنیوم، نفت، فولاد، پتروشیمی، مس و...
وی با بیان اینکه ما مسیر را غلط می رویم، اظهار داشت: هیچ جای دنیا فوتبال را به صورت مستقیم و غیر مستقیم اداره نمی کنند. ما وقتی به غلط خود را به یک بن بستی می کشانیم، طبیعی است چهار نفری که به اتاق وزیر نزدیکتر باشند، مدیر شوند. از طرفی فوتبال جاذبه عجیب و غریبی دارد که آنها را به سمت خود می کشاند و بعد می بینند آنطور که تصور می کردند نیست و فقط از دور زیباست. این افراد به دلیل اینکه متخصص و دلسوز این امر نیستند و عشق به فوتبال ندارند، پس از یک مدت کوتاهی دلشان را می زند و باید عوض شوند. یکی از اساس مشکلات، مدیریت های مقطعی ماست.
ناصر شفق، مدیرعامل پیشین باشگاه ابومسلم، تراکتور و پاس، در ارتباط با موضوع برنامه "همیشه با ورزش" گفت: واقعیت این است وقتی عدم تخصص باشد، عدم تعهد را هم به دنبال می آورد. زیرساخت های باشگاه داری ما بر بنیاد سست نهاده شده است و ما باشگاه به معنی واقعی حرفه ای و فنی نداریم.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
برنامه همیشه با ورزش امروز با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی مازیار مهرانی روی آنتن رفت. این برنامه شنبه تا پنج شنبه ساعت 18:30 به مدت 120 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
همیشه با ورزش