یك فنجان چای داغ جمعه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

عباس خزایی و مروری بر سوابق ورزشی


برنامه "یك فنجان چای داغ" یكشنبه 15 اردیبهشت، عباس خزایی، رئیس هیأت تیراندازی استان تهران، گفتگویی دوستانه انجام داد.

1398/02/16
08:12


به گزارش رادیو ورزش؛ عباس خزایی، رئیس هیأت تیراندازی استان تهران، درباره خود گفت: خودم را بسیار خوشبخت می بینم كه عمر گذشته را در حوزه ورزش در خدمت جوانان كشورم سپری كرده ام و با تنوع كاری در استانها و فدراسیون های مختلف توفیق خدمت داشته ام. بنده اكنون مدیر هیأت تیراندازی استان تهران هستم و سعی می كنم روزها را با اندیشه ای بهتر سپری كنم تا سازندگی برای جوانان این مرز و بوم داشته باشم.
وی، در پاسخ به این سوال كه چه شد كه وارد حوزه ورزش شدید، بیان كرد: پدرم اهل نهاوند بود كه در گذشته جزء استان كرمانشاه محسوب می شد و امروز جزء استان همدان است. مادرم اهل تهران است. دوران تحصیل، بعد از مسائلی كه در سال 1341 پیش آمد و مالكین به شهرها مهاجرت كردند، پدرم به كرمانشاه مهاجرت كرد. با توجه به اینكه مردم خطه كرمانشاه به همه رشته های ورزشی تعلق خاطر دارند، من هم تمام رشته های ورزشی را در دوران نوجوانی امتحان می كردم.
در سال 1353 كه بازیهای آسیایی در تهران برگزار می شد با رشته های راكتی مثل تنیس و بدمینتون آشنا شدم. حدود 6 سال در تیم ملی بدمینتون عضویت داشتم كه با دوران انقلاب مصادف شد و به عنوان خدمتگزار در انقلاب خدمت كردم.
خزایی، سوابق كاری خود در حوزه ورزش را مرور كرد و گفت: بنده به عنوان فرمانده كمیته مركزی استان كرمانشاه مدتی خدمتگزار بودم و متعاقب آن در دادستانی كرمانشاه و نیز به عنوان نماینده استاندار و دادستانی منشأ اثر بودم. مدیران وقت تصمیم گرفتند از وجود من به عنوان مدیر ورزش استان كرمانشاه استفاده كنند. حدود 13 سال به عنوان مدیر ورزش استان كرمانشاه فعالیت داشتم.
وی، خاطرنشان كرد: 80 درصد امكانات موجود در كرمانشاه ناشی از اعتبارات بازسازی مناطق جنگی بود كه همراهی مردم و مسئولین باعث شد كارهای بزرگی مثل ایجاد سالن 6 هزار نفری طاق بستان، قصر شیرین، پل ذهاب و ... را شاهد باشیم. متعاقب آن از سوی مدیران وقت سازمان تربیت بدنی مأموریت یافتم كه در استان اصفهان فعالیت كنم و سپس به عنوان مدیر حقوقی سازمان تربیت بدنی انتخاب شدم. با توجه به اینكه سابقه فعالیت در رشته راكتی داشتم، در انتخابات فدراسیون تنیس شركت كردم و به عنوان رئیس فدراسیون تنیس ایران انتخاب شدم. در سال 2002 به عنوان مدیر نمونه آسیا و جهان در تنیس معرفی شدم.
برنامه یك فنجان چای داغ، همه روزه ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
یك فنجان چای داغ