میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

نگاهی بر اقدامات مثبت و اثربخش فدراسیون سواركاری

برنامه "میراث ایرانی" جمعه 28 اردیبهشت، در گفتگو با كاظمیان، دبیركل فدراسیون سواركاری، به بررسی فعالیت های این فدراسیون پرداخت.

1397/02/29
09:48

به گزارش رادیو ورزش؛ كاظمیان، دبیركل فدراسیون سواركاری، در ارتباط با اقدامات و برنامه های این فدراسیون اظهار داشت: اكنون شاهد بازخورد همایش اجلاس آسیایی هستیم. ایمیل هایی از سوی فدراسیون های مختلف و به خصوص فدراسیون آسیایی به دست ما رسیده است و به خاطر اتفاقات خوبی كه در این همایش رخ داد و شرایط مناسبی كه مهیا شد، از كشورما تشكر و قدردانی شده است. این اتفاق در نوع خود یك موفقیت مهم بود. اتفاق مهم دیگری كه بعد از سالهای طولانی در این حوزه اتفاق افتاد، به رسمیت شناخته شدن عضویت ایران بود و ما رسماً عضو فدراسیون جهانی اسب دوانی شدیم و از این پس حق رأی خواهیم داشت.
كاظمیان ادامه داد: این عضویت، یك عضویت ساده نیست و لازم بود كه زیرساخت ها را فراهم كنیم. مهمترین گامی كه در ایجاد زیرساخت برداشتیم، ثبت رسمی كتاب تبارنامه اسب "تروبرد" بود. همچنین گزارشی كه نمایندگان ایران در این اجلاس ارائه دادند، مورد قبول مجمع قرار گرفت و ما رسماً عضو این فدراسیون شدیم. از این پس تمام فعالیت ها و زیرساخت های مسابقات اسب دوانی كشور بر اساس استانداردهای بین المللی انجام خواهد شد.
وی افزود: با توجه به عضویتمان در فدراسیون جهانی، یك سری دستورالعمل وجود دارد كه باید انجام دهیم. این اقدامات از جمله "هندیكاپِر" از ماه ها قبل شروع شده است.
كاظمیان ادامه داد: علی رغم اینكه از سالهای طولانی مسابقات اسب دوانی در كشورمان رونق داشته است، خیلی دیر به عضویت فدراسیون جهانی درآمدیم. اما بالاخره این اتفاق بزرگ رخ داد و از این بابت به جامعه اسب دوانی تبریك می گویم.
دبیركل فدراسیون سواركاری به فعالیت های آتی این فدارسیون اشاره كرد و گفت: یكی از اقدامات بسیار بزرگی كه در اواخر خرداد ماه انجام خواهد شد، برگزاری همایش بزرگ اسب است كه همراه با مسابقات شوی زیبایی خواهد بود. این همایش از 27 تا 31 خرداد ماه در شهر آفتاب برگزار می شود. همزمان با این همایش یك سری مسابقات بین المللی پرش با اسب را خواهیم داشت كه در مجموعه نوروزآباد برگزار می شود و امتیاز آن برای انتخابی جام جهانی لحاظ خواهد شد.
برنامه میراث ایرانی، با اجرای مسعود اسكویی، هر جمعه ساعت 8:05 به مدت 55 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی