میراث ایرانی جمعه از ساعت 08:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ميراث ايراني

نگاهی بر اقدامات مثبت و اثربخش فدراسیون سوارکاری

برنامه "میراث ایرانی" جمعه 28 اردیبهشت، در گفتگو با کاظمیان، دبیرکل فدراسیون سوارکاری، به بررسی فعالیت های این فدراسیون پرداخت.

1397/02/29
09:48

به گزارش رادیو ورزش؛ کاظمیان، دبیرکل فدراسیون سوارکاری، در ارتباط با اقدامات و برنامه های این فدراسیون اظهار داشت: اکنون شاهد بازخورد همایش اجلاس آسیایی هستیم. ایمیل هایی از سوی فدراسیون های مختلف و به خصوص فدراسیون آسیایی به دست ما رسیده است و به خاطر اتفاقات خوبی که در این همایش رخ داد و شرایط مناسبی که مهیا شد، از کشورما تشکر و قدردانی شده است. این اتفاق در نوع خود یک موفقیت مهم بود. اتفاق مهم دیگری که بعد از سالهای طولانی در این حوزه اتفاق افتاد، به رسمیت شناخته شدن عضویت ایران بود و ما رسماً عضو فدراسیون جهانی اسب دوانی شدیم و از این پس حق رأی خواهیم داشت.
کاظمیان ادامه داد: این عضویت، یک عضویت ساده نیست و لازم بود که زیرساخت ها را فراهم کنیم. مهمترین گامی که در ایجاد زیرساخت برداشتیم، ثبت رسمی کتاب تبارنامه اسب "تروبرد" بود. همچنین گزارشی که نمایندگان ایران در این اجلاس ارائه دادند، مورد قبول مجمع قرار گرفت و ما رسماً عضو این فدراسیون شدیم. از این پس تمام فعالیت ها و زیرساخت های مسابقات اسب دوانی کشور بر اساس استانداردهای بین المللی انجام خواهد شد.
وی افزود: با توجه به عضویتمان در فدراسیون جهانی، یک سری دستورالعمل وجود دارد که باید انجام دهیم. این اقدامات از جمله "هندیکاپِر" از ماه ها قبل شروع شده است.
کاظمیان ادامه داد: علی رغم اینکه از سالهای طولانی مسابقات اسب دوانی در کشورمان رونق داشته است، خیلی دیر به عضویت فدراسیون جهانی درآمدیم. اما بالاخره این اتفاق بزرگ رخ داد و از این بابت به جامعه اسب دوانی تبریک می گویم.
دبیرکل فدراسیون سوارکاری به فعالیت های آتی این فدارسیون اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات بسیار بزرگی که در اواخر خرداد ماه انجام خواهد شد، برگزاری همایش بزرگ اسب است که همراه با مسابقات شوی زیبایی خواهد بود. این همایش از 27 تا 31 خرداد ماه در شهر آفتاب برگزار می شود. همزمان با این همایش یک سری مسابقات بین المللی پرش با اسب را خواهیم داشت که در مجموعه نوروزآباد برگزار می شود و امتیاز آن برای انتخابی جام جهانی لحاظ خواهد شد.
برنامه میراث ایرانی، با اجرای مسعود اسکویی، هر جمعه ساعت 8:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
میراث ایرانی