ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

مسابقات لیگ شمشیربازی

برنامه "مجله شمشیربازی" روز یکشنبه دوم دی ماه با حضور انوش جهانی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون شمشیربازی به موضوع برگزاری مسابقات لیگ شمشیربازی اختصاص داشت.

1397/10/03
09:19

به گزارش رادیو ورزش؛ انوش جهانی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون شمشیربازی پیرامون برگزاری مسابقات لیگ شمشیربازی اظهار کرد: بخشنامه مسابقات لیگ را به استانها و باشگاه ها کشور ارسال کرده ایم و منتظر جمع آوری اطلاعات و اسامی هستیم تا بتوانیم نیمه دوم دی ماه قرعه کشی و سپس مسابقات را شروع کنیم.
وی در ادامه افزود: ملی پوشان نیز در لیگ شرکت دارند؛ علیرغم اینکه مسابقات جهانی در پیش رو است. درصورت همزمانی مسابقات جهانی و مسابقات لیگ، مسابقات لیگ به هفته بعد از مسابقات جهانی موکول می شود.
جهانی درخصوص حامیان مالی تیمهای شرکت کننده در لیگ عنوان کرد: نه تنها شمشیربازی بلکه همه فدراسیونها و باشگاه ها درگیر جذب اسپانسر در وضعیت کنونی اقتصادی هستند. فدراسیون فعالیتهای خوبی برای جذب اسپانسر انجام داده و امیدواریم نتیجه دهد و در مسابقات همه ورزشکاران شرکت کنند و اسپانسر خوبی هم داشته باشند.
وی تصریح کرد: مسابقات لیگ در 3 اسلحه برگزار می شود. احتمالا 10 تا 12 تیم در این مسابقات شرکت می کنند. در آئین نامه برنامه ریزی شده هر تیم در هر اسلحه حداقل از یک بازیکن جوان استفاده کند. در مسابقات لیگ نخبه های خوبی پیدا می کنیم و باشگاه ها موظف هستند از تیم پایه بصورت اعتباری در مسابقات لیگ استفاده کنند.
جهانی عنوان کرد: مسابقات لیگ در رده بزرگسالان و جوانان برگزار می شود و به صورت مجزا در رده نوجوان و جوانان نداریم. ولی مسابقات قهرمانی کشور در رده نوجوانان و جوانان نیز برگزار می شود.
وی اعلام کرد: مسابقات جهانی لهستان از 10 بهمن آغاز می شود. اردوی های مستمر و مقطعی تیم ملی سابر در حال برگزاری است. مربیگری این تیم را پیمان فخری برعهده دارد و امیدواریم نتایج خوبی کسب کند.
برنامه زنده "مجله شمشیربازی" روز یکشنبه دوم دی ماه با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)