ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی شد

برنامه "مجله شمشیربازی" روز یکشنبه 28 بهمن با حضور پیمان فخری، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر به موضوع سمت جدید این سرمربی در کمیته ملی المپیک و وضعیت تیم ملی سابر اختصاص داشت.

1397/11/29
13:52

به گزارش رادیو ورزش؛ پیمان فخری، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر پیرامون مسئولیت جدیدش به عنوان رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی کمیته ملی المپیک اظهار کرد: البته هنوز ابلاغی بدست من نرسیده است. با توجه به سمت ده ساله ای که به عنوان مدیر مرکز سنجش آکادمی ملی المپیک داشتم و عضو ستاد تدارکاتی بازیها به عنوان رئیس کمیسیون سنجش و عضو کمیته علمی بودم، تقریبا با فعالیت تیمهای ملی مرتبط بودم و با تمام رشته ها آشنایی دارم. البته کار خودم در شمشیربازی سنگین تر شده و باید از کمکهای بیشتری استفاده کنم. بعد از ظهرها بازیکنان در اختیار خودم هستند و صبح ها با مربی بدنساز تمرین می کنند. همچنین قرار شده که در روزهای نزدیک مسابقات بیشتر در خدمت تیم ملی باشم.
فخری در خصوص نتایج ضعیف تیم ملی در تورنمنتهای اخیر و مسابقات جهانی لهستان بیان کرد: بازیکنان در اردوهای شدید بدنسازی بسر می برند. هدفگذاری ما انتخابی المپیک توکیو است که الویت اصلی ماست. باید یکی دو بازی را فدای این قضیه کنیم. بخصوص اگر در تیمی بتوانیم سهمیه المپیک بگیرم، کار بزرگی انجام داده ایم. ما می دانستیم در لهستان نتیجه دلخواه را نخواهیم گرفت. اصل کار ما از اردیبهشت با شروع رقابتهای انتخابی المپیک است. اجازه دهید قضاوت ها به روندی که در انتخابی المپیک داریم موکول شود. در مسابقات جهانی لهستان همه تیم ها اول فصلشان بود. خود کره هم که شش دوره اول شده بود، مقام پنجم را کسب کرد و این نشان می دهد برنامه تیمها برای جای دیگری است. البته برای خودم هم دور از انتظار بود که بازیکنانم به اکراین و چین بازی را واگذار کنند. به هر حال بازیکنان من خوب هستند و جای نگرانی نیست.
فخری در مورد وضعیت آمادگی مجتبی عابدینی گفت: عابدینی هنوز عابدینی سابق نشده ولی مطمئنا می شود. مجتبی بعد از بازیهای آسیایی با فشار روحی و روانی روبرو شد و آسیب دیدگی بدی هم داشت. او با جدیت تمرین می کند و روز به روز بهتر خواهد شد.
برنامه زنده "مجله شمشیربازی" روز یکشنبه 28 بهمن با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)