ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

روند رو به رشد لیگ شمشیربازی

برنامه "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 22 اردیبهشت با حضور علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی به موضوع وضعیت لیگ شمشیربازی اختصاص داشت.

1398/02/23
10:46

به گزارش رادیو ورزش؛ علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی پیرامون وضعیت رشته شمشیربازی اظهار کرد: کارها بخوبی پیش می رود. البته رشته شمشیربازی با خیلی از رشته های ورزشی متفاوت است. در رشته ای مثل کشتی حتی در یک شهر دور افتاده هم مربیان خوب کار می کنند. شمشیربازی اینطور نیست. ورزشکاران و مربیان چند عنوان را مدیریت می کنند. شمشیربازی رشته ای نیست که دیده شود و اسپانسر وارد آن شده و هزینه کند. اکثرا کسانی که خودشان شمشیرباز هستند یا ارتباط با شمشیربازی دارند و توانایی مالی دارند به این رشته کمک می کنند.
وی درخصوص مسابقات لیگ شمشیربازی عنوان کرد: رقمهایی که به شمشیربازان بابت قراردادشان پرداخت می شود در شان آنها نیست. به هر جهت فدراسیون در حال چرخاندن لیگ است. امیدواریم که با قدمهایی که فدراسیون برمی دارد و حمایت مسئولان این روند ادامه پیدا کند و در آینده شاهد پیشرفت این رشته باشیم.
یعقوبیان در ادامه افزود: بعد از المپیک 2016 علاقمندان این رشته بسیار زیاد شده اند. هر سال نفراتی به لیگ اضافه می شوند. 9 تیم در اسلحه اپه، 9 تیم فلوره و 8 تیم در سابر داشتیم که رکورد خوبی بود. متاسفانه برای مکان برگزاری مسابقات مشکل داریم و سالن مناسب نداریم. مشکل دیگر مسائل اقتصادی کشور است که امیدواریم علیرغم این مشکلات به نتیجه مطلوب برسیم.
برنامه زنده "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 22 اردیبهشت با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)