ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

بزرگترین اشتباهات در عرصه ورزش كشور از زبان بهرام افشارزاده

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 16 آذر ماه با حضور بهرام افشار زاده، دبیر فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای و كشتی پهلوانی و دبیر كل اسبق كمیته ملی المپیك به بررسی موانع و مشكلات پیشرفت دیپلماسی ورزشی كشور اختصاص داشت.

1396/09/18
08:46

به گزارش رادیو ورزش؛ بهرام افشار زاده، دبیر فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای و كشتی پهلوانی و دبیر كل اسبق كمیته ملی المپیك پیرامون موانع پیشرفت و توسعه دیپلماسی ورزشی كشور بیان كرد: متاسفانه افرادی كه در راس فدراسیون ها و ورزش كشور قرار دارند؛ آگاهی لازم را در مورد روابط بین المللی ندارند. بعلاوه فعالیت و ارتباطات لازم با مناصب مختلف دنیا نیز وجود ندارد. گاهی اوقات هم تصمیماتی در وزارت ورزش یا فدراسیون ها گرفته می شود كه مغایر با مسائل بین المللی است.
ما یك سیستم ویژه در روابط بین المللی در عرصه هایی مثل مجامع بین المللی، شورای المپیك آسیا، كمیته بین المللی المپیك و ... نداریم.
افشارزاده درخصوص ضعف بزرگ مدیریتی حوزه ورزش كشور بیان كرد: یكی از مشكلات ما این است كه فردی كه رئیس فدراسیون می شود و یا در كمیته ملی المپیك قرار می گیرد سعی می كند تا افرادی كه قبلا مسئولیتی داشتند را حذف كند كه این بزرگترین اشتباه تاریخ ورزش كشور است. كسی كه چندین سال در كار عرصه بین الملل كار كرده و تاریخ ورزش كشور است؛ خیلی راحت قلم گرفته می شود. این كار بدعتی شده است و هر فردی كه رئیس فدراسیون می شود؛ كسانی كه مسئولیت بین المللی دارند را حدف می كند بدین ترتیب همه سرمایه گذاری ها تباه می شود.
وی در مورد راهكار برون رفت از این وضعیت توضیح داد: ما باید برنامه ریزی اصولی و منطقی داشته باشیم. بزرگترین اشتباه ورزش كشور این است كه افرادی كه عمری را در ورزش گذرانده اند؛ به عنوان بازنشستگی خیلی راحت كنار می گذارند؛ درحالیكه در مجامع بین المللی همه افراد بالای 75 سال سن دارند. چون این افراد سرمایه هستند و در ورزش بازنشستگی نداریم. ما باید از این سرمایه ها به عنوان مشاور در اتاق های فكر فدراسیون ها استفاده كنیم.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 16 آذر كاری از گروه علوم ورزشی با رویكرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه كنندگی فتانه سوزنده و با كارشناسی علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل