ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

بزرگترین اشتباهات در عرصه ورزش کشور از زبان بهرام افشارزاده

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 16 آذر ماه با حضور بهرام افشار زاده، دبیر فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی و دبیر کل اسبق کمیته ملی المپیک به بررسی موانع و مشکلات پیشرفت دیپلماسی ورزشی کشور اختصاص داشت.

1396/09/18
08:46

به گزارش رادیو ورزش؛ بهرام افشار زاده، دبیر فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی و دبیر کل اسبق کمیته ملی المپیک پیرامون موانع پیشرفت و توسعه دیپلماسی ورزشی کشور بیان کرد: متاسفانه افرادی که در راس فدراسیون ها و ورزش کشور قرار دارند؛ آگاهی لازم را در مورد روابط بین المللی ندارند. بعلاوه فعالیت و ارتباطات لازم با مناصب مختلف دنیا نیز وجود ندارد. گاهی اوقات هم تصمیماتی در وزارت ورزش یا فدراسیون ها گرفته می شود که مغایر با مسائل بین المللی است.
ما یک سیستم ویژه در روابط بین المللی در عرصه هایی مثل مجامع بین المللی، شورای المپیک آسیا، کمیته بین المللی المپیک و ... نداریم.
افشارزاده درخصوص ضعف بزرگ مدیریتی حوزه ورزش کشور بیان کرد: یکی از مشکلات ما این است که فردی که رئیس فدراسیون می شود و یا در کمیته ملی المپیک قرار می گیرد سعی می کند تا افرادی که قبلا مسئولیتی داشتند را حذف کند که این بزرگترین اشتباه تاریخ ورزش کشور است. کسی که چندین سال در کار عرصه بین الملل کار کرده و تاریخ ورزش کشور است؛ خیلی راحت قلم گرفته می شود. این کار بدعتی شده است و هر فردی که رئیس فدراسیون می شود؛ کسانی که مسئولیت بین المللی دارند را حدف می کند بدین ترتیب همه سرمایه گذاری ها تباه می شود.
وی در مورد راهکار برون رفت از این وضعیت توضیح داد: ما باید برنامه ریزی اصولی و منطقی داشته باشیم. بزرگترین اشتباه ورزش کشور این است که افرادی که عمری را در ورزش گذرانده اند؛ به عنوان بازنشستگی خیلی راحت کنار می گذارند؛ درحالیکه در مجامع بین المللی همه افراد بالای 75 سال سن دارند. چون این افراد سرمایه هستند و در ورزش بازنشستگی نداریم. ما باید از این سرمایه ها به عنوان مشاور در اتاق های فکر فدراسیون ها استفاده کنیم.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 16 آذر کاری از گروه علوم ورزشی با رویکرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه کنندگی فتانه سوزنده و با کارشناسی علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل