از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراك توضیح داد: كوچ مهره‌های اصلی آلومینیوم به مازندران

محمد رجائیان، مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراك در گفت‌وگو با برنامه «از فوتبال چه خبر» رادیو ورزش در خصوص حجم بالای خروجی‌های این باشگاه به نساجی صحبت كرد.

1402/04/06
09:50

یكی از بیشترین خروجی‌ها در فصل نقل و انتقالات مربوط به آلومینیوم اراك است. بازیكنان اصلی و تاثیرگذارشان مثل حسین پورحمیدی، محمود قائد‌رحمتی، وحید محمدزاده، محمدرضا آزادی، امیرمحمد هوشمند و احسان حسینی از این تیم رفتند. بجز حسین پورحمیدی كه به تراكتور رفت همه آنها به نساجی مازندران پیوسته‌اند.

محمد رجائیان، مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراك در گفت‌وگو با برنامه «از فوتبال چه خبر» رادیو ورزش درباره خروج ناگهانی بسیاری از بازیكنان این باشگاه توضیح داد: یكی از قالب‌های جدید كه فدراسیون فوتبال هم در دستورالعمل‌های ناظر نوشته‌ بلند‌مدت كردن زمان قراردادهاست كه شك داریم چقدر از لحاظ قانونی می توان به آن عمل كرد، اما ما درباره بازیكنانی كه زحمات زیادی برای باشگاه آلومینیوم كشیدند و باید از آنها تشكر كنیم می‌توانستیم در نیمفصل قراردادهایی بلندمدت (2ساله) تنظیم كنیم ولی مبالغی كه دوستان از باشگاه درخواست می‌كردند در قالب آشفته بازار نقل‌و‌انتقالات بود و باشگاه آلومینیوم با توجه به روندی كه طی این سه سال در لیگ برتر طی كرده‌ بود و رعایت قوانین و سقف (بودجه) عملا نمی توانست با آنها قراداد جدیدی ببندد.

وی عنوان كرد: ما با خارجی‌هایمان كه در اختیار خودمان بود قراردادهای دو ساله بستیم و برای خارج شدنشان مبالغ خوبی درخواست كردیم. برای مثال برای خروج محمدرضا آزادی در بند فسخ مبلغ 6 میلیارد تومان تعیین كرده بودیم و تاكنون حدود 10 میلیارد از خروج بازیكنانمان كسب كرده‌ایم. تلاش ما بر این است كه با حضور مجتبی حسینی (سرمربی تیم) شرایط خوبی را رقم بزنیم و هرآنچه مورد نظر هواداران است اتفاق بیافتد.

رجائیان درباره ماندن یا رفتن هانسل زاپاتا گفت: تا كنون عقب افتادگی هایی برای پرداخت به این بازیكن داریم، اما با توجه به اینكه مدیر برنامه او نظم خوب و رفتار انسان‌دوستانه ای دارد با ما همكاری كرده است. درصدد هستیم تا بدهی او را پرداخت كنیم و او هم به جمع ما اضافه شود. در حال حاضر قرارداد 7 نفر از فصل گذشته تمدید شده؛ 2 بازیكن جدید داریم. یوئل همچنان بازیكن تیم ما است و از ام صلال بازگشته است.

مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراك تصریح كرد: نگارش قراردادهای نازل و فشار‌آوردن به باشگاه ها و ورود سازمان بازرسی، كار خوشایندی برای باشگاه‌هایی است كه در نیمه پایینی جدول لیگ هستند زیرا به لحاظ سقف بودجه پایین‌ترند. اگر فدراسیون فوتبال كه این دستورالعمل ها را نوشته نخواهد آن را اجرایی كند دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. اگر این قوانین برای نظم‌بخشی به فرآیند نقل و انتقالات صادر شده اجرایی نشود دیگر شاید هیچكس فرامینی كه فدراسیون فوتبال صادر می‌كند را اجرایی نكند.

برنامه از فوتبال چه خبر دوشنبه 5 تیر با اجرای حافظ كاظم زاده روی آنتن رفت. این برنامه شنبه تا پنجشنبه ساعت 16 به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟