ورزش و روستا سه شنبه از ساعت 23:00 به مدت 15دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روستا

احیای بازی های بومی-محلی در استان سمنان

برنامه ورزش و روستا سه شنبه 25 مهر با حضور محمود علیزاده، رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی-محلی استان سمنان به بررسی اقدامات انجام گرفته در این هیئت برای توسعه ورزش روستایی پرداخت.

1396/07/26
08:26

به گزارش رادیو ورزش؛ محمود علیزاده، رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان سمنان پیرامون تنوع اقلیمی این استان اظهار كرد: استان سمنان به لحاظ وسعت جغرافیایی یكی از استان های بزرگ كشور و از نظر مواهب طبیعی غنی و دارای جنگل، كویر و كوهستان است. استان سمنان همزمان دارای 4 اقلیم است كه امتیازی برای این استان به شمار می رود ولی پراكندگی جمعیت بخصوص در بخش روستایی كار را برای ما در این هیئت سخت می كند.
علیزاده درخصوص اقدامات انجام شده برای توسعه ورزش روستایی و بازی های بومی محلی بیان كرد: برای رشد این حوزه و درگیر شدن آحاد مردم كارهای خوبی انجام داده ایم. بعضی از بازی ها و سنت های استان كه فراموش شده بودند را احیا كردیم. در 6 ماه اخیر جشنواره های متعددی به همت خود مردم برگزار شد كه بیشتر آن در تعطیلات فروردین ماه بود. ما به گونه ای برنامه ریزی كرده ایم كه شورای روستاها تقاضای برگزاری این جشنواره ها را دارند. درضمن این جشنواره ها پخش تلویزیونی داشتند و جمعیت زیادی را جذب خود كردند.
وی در مورد هزینه ها و بحث مالی برگزاری این جشنواره ها توضیح داد: برگزاری این جشواره ها هزینه های بالایی دارد. در سال گذشته جشنواره آفتابگردان در شهرستان میامی برگزار شد كه در آن كشتی سنتی را به نمایش درآوردیم. بعلاوه این جشنواره اسپانسر داشت. هر جشنواره حدود 4 تا 5 میلیون تومان هزینه جاری دارد و ما برای اینكه بتوانیم این كار را پیش ببریم؛ با شوراها ارتباط برقرار كرده ایم.
برنامه ورزش و روستا سه شنبه 25 مهر تولید گروه علوم ورزشی به تهیه كنندگی محسن جوادی و با اجرای بابك منفرد بود. این برنامه شب های سه شنبه ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه تقدیم علاقه مندان به موضوع ورزش در روستاها و بازی های بومی و محلی می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روستا