ورزش و روستا سه شنبه از ساعت 23:00 به مدت 15دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روستا

آشنایی با ورزش ها و بازی های بومی و محلی شهرستان فومن

برنامه ورزش و روستا سه شنبه 16 آبان با حضور ولی قنبرزاده، رئیس هیئت ورزش های روستایی و عشایری شهرستان فومن به بررسی بازی ها و ورزش های بومی و محلی این شهرستان پرداخت.

1396/08/17
15:14

به گزارش رادیو ورزش؛ ولی قنبرزاده، رئیس هیئت ورزش های روستایی و عشایری فومن پیرامون بازی ها و ورزش های بومی و محلی این منطقه اظهار كرد: از شاخص ترین بازی های روستاهای شهرستان فومن می توان لافند بازی (بند بازی)، لینگه لینگه بازی ( خروس جنگی)، چوب كشی و چوپا را نام برد.
یكی از رسالت های این هیئت توسعه همگانی ورزش روستایی و عشایری و آماده كردن زیرساخت ها برای بعد قهرمانی است. خود بحث قهرمانی در هئیت های تخصصی مانند فوتبال و كشتی دنبال می شود. درضمن 60 درصد قهرمانان ورزشكار ما در سطح استان گیلان و شهرستان ها از افراد روستایی هستند.
قنبرزاده درخصوص نیازمندی ها و كمبودهای این هئیت بیان كرد: در حال حاضر روستا از نظر فرهنگی تغییر كرده و با وجود رسانه ها و شبكه های اجتماعی سطح تقاضای جوانان روستا و جوانان شهر تفاوتی ندارد. درنتیجه مسئولان باید برنامه ریزی كنند تا روستاها در ابعاد ورزشی، فرهنگی، هنری و ... بالا بیایند. ما با كمترین امكانات فعالیت می كنیم و اگر در جایی فعالیتهایی انجام می شود؛ به دست خود مردم و دلسوزان ورزش روستا صورت گرفته است.
برنامه ورزش و روستا سه شنبه 16 آبان تولید گروه علوم ورزشی با اجرای بابك منفرد بود. این برنامه شب های سه شنبه ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه تقدیم علاقه مندان به موضوع ورزش در روستاها و بازی های بومی و محلی می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روستا