ارتباطات ورزشی شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ارتباطات ورزشي

نگاهی به تورهای مجازی در صنعت توریسم ورزشی


برنامه "ارتباطات ورزشی" شنبه 30 تیر، در گفتگو با دكتر حمید قاسمی، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور، به بحث تورهای مجازی در صنعت ورزش پرداخت.

1397/04/31
09:00


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر حمید قاسمی، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور، در ارتباط با بحث تورهای مجازی در صنعت توریسم ورزش اظهار داشت: بحث گردشگری یكی از بحث های بسیار مهم است كه در سطح دنیا به عنوان یكی از منابع درآمد بالا به آن توجه ویژه ای می شود. در زیر مجموعه مباحث گردشگری، یكی از بحث های خیلی جذاب و مهم گردشگری ورزشی است كه در نوع خود یك تخصص تلقی می شود. در حوزه گردشگری ورزشی شكل های مختلفی دیده می شود كه یكی از تقسیم بندیها گردشگری مجازی است و اگر بخواهیم مثال ملموس تری برای آن مطرح كنیم، بحث جام جهانی فوتبال نمونه ای از آن است. همچنین در بحث های مربوط به صعودها در موقعیت های مختلف و كوه های با ارتفاعات بالا كه امكان تجربه آن برای هر كسی فراهم نباشد، افراد می توانند با پرداخت مبالغی در فضای مجازی حضور مستقیم و مؤثری در آن عرصه ها داشته باشند و به عنوان یك گردشگر از فاصله دور آن محیط واقعی را تجربه كنند.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا این قبیل تورها ممكن است تهدیدی برای تورهای ورزشی با حضور فیزیكی باشد، عنوان كرد: بسیاری از افراد به لحاظ مبانی نظری این تورها را به عنوان گردشگری ورزشی نمی پذیرند؛ زیرا در تعاریف بسته خود معتقدند گردشگر باید تغییر مكان داشته باشد و حداقل یك روز در موقعیت جدید خود مستقر شود و آنجا از امكانات موجود بهره مند شود.
دكتر قاسمی، اضافه كرد: بحث تورهای مجازی در ورزش بحثی نوپاست؛ اكنون در حوزه ورزش تجاربی در حال شروع شدن است كه در نوع خود می تواند جذاب باشد.
برنامه ارتباطات ورزشی، با اجرای ایزدپرست، كاری از گروه علوم ورزشی است كه شنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ارتباطات ورزشی