مجله ورزش های زمستانی پنج شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

مجله ورزش هاي زمستاني

تداركات اسكی صحرانوردی برای مسابقات قهرمانی جهان

برنامه "مجله ورزش های زمستانی" پنجشنبه 4 بهمن با حضور مهدی كیادربندسری، رئیس كمیته اسكی صحرانوردی فدراسیون اسكی به موضوع لیگ اسكی صحرانوردی پرداخت.

1397/11/06
09:06

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی كیادربندسری، رئیس كمیته اسكی صحرانوردی فدراسیون اسكی پیرامون برگزاری لیگ اسكی صحرانوردی اظهار كرد: دو مرحله از مسابقات لیگ اسكی صحرانوردی برگزار شد و مرحله سوم هم 7 تا 9 بهمن ماه در دو رشته متفاوت برگزار خواهد می گردد. مسابقات قهرمانی جهان در رشته كلاسیك است و مسابقات ما هم در همین رشته برگزار می شود كه هم انتخابی و هم تمرینی برای اسكی بازان باشد.
وی در ادامه افزود: اولین بار است كه تعداد بازیكنان ما در این فصل هم در بخش خانمها و هم آقایان زیاد شده است. امسال 37 ورزشكار در مسابقات لیگ شركت كردند و زمانهایی هم كه بدست آمد؛ خوب بود. امیدواریم تداركات خوبی در مسابقات قهرمانی جهان داشته باشیم. در حال حاضر 6 اسكی باز خانم و 6 آقا در اردو بسر می برند. احتمالا 4 خانم و 4 آقا به این مسابقات اعزام می شوند. تلاش ما این است كه زمان ها را پائین بیاوریم و ركورد را بهتر كنیم و نتیجه خوبی در مسابقات جهانی بگیریم.
كیادربندسری درخصوص امكانات سخت افزاری این رشته گفت: تنها پیست نوهد نیروی زمینی ارتش را در اختیار داریم كه جای دارد از این بابت از تربیت بدنی نیروهای مسلح تشكر كنم كه به ما این امكان را دادند كه با امكانات خوبی مسابقات را برگزار كنیم. البته لازم است كه در سالهای آینده پیستهای جدیدی را راه اندازی كنیم.
وی عنوان كرد: در دنیا این رشته در ابتدا تفریحی محسوب می شود و همه رده های سنی می توانند شركت كنند. برنامه سال آینده ما این است كه تمامی مدارس و هیئتهای اسكی مجوز آموزش آموزش بگیرند. سعی می كنیم صحرانوردی را فعال كنیم و همه خانواده ها را به این رشته بیاوریم و قهرمانان را از میان فرزندان این خانواده ها انتخاب كنیم.
برنامه "مجله ورزش های زمستانی" پنجشنبه 4 بهمن با اجرای نوروزی و با كارشناسی پیام نظر پخش شد. این برنامه ساعت 15 روزهای پنجشنبه (یك هفته در میان) به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
مجله ورزش های زمستانی