بانوی قهرمان روزهای زوج از ساعت 14:30 به مدت 30دقیقه

اعزام دو بانوی دوومیدانی کار به بازیهای آسیایی

برنامه "بانوی قهرمان" شنبه 13 مرداد به موضوع فعالیت ورزشی در سنین بالا پرداخت و در ادامه با سخنگوی سازمان تیمهای ملی دوومیدانی در رابطه به اعزام دو بانوی ورزشکار این رشته به بازیهای آسیایی گفتگو کرد.

1397/05/14
06:44

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر بیتا بردبار، متخصص فیزیولوژی قلبی و عروقی پیرامون فعالیت ورزشی در سنین بالا اظهار کرد: افرادی که می خواهند به فعالیت ورزشی ورود پیدا کنند، بویژه وقتی در سنین بالایی قرار دارند، ابتدا لازم است بررسی های پزشکی از نظر قلبی و عروقی و همچنین مفاصل انجام دهند تا ببینند آیا توانایی اجرای تمرینات ورزشی را دارند یا خیر؟ بعلاوه باید از نظر وضعیت توانایی بدنی نیز مورد بررسی قرار گیرند. یک مربی با دانستن توانایی عملکرد افراد دارای سن بالا می تواند فعالیت تمرینی منظمی را به آنها ارائه دهد.
وی در ادامه در خصوص بانوانی که در سنین یائسگی قرار دارند و می خواهند فعالیت ورزشی داشته باشند، گفت: خانمهایی که در سن یائسگی قرار دارند شرایط طبیعی بدن آنها با سایر افراد متفاوت است و نیاز به توجه ای ویژه ای دارند. انجام انواع تمرینات ورزشی مثل فعالیت ورزشی هوازی یا قدرتی می تواند برای این افراد مناسب باشد ولی در تمرینات هوازی، ضربان قلب تغییراتی می کند که لازم است از نظر ریتم قلبی مورد بررسی قرار گیرند. یعنی شدت مناسبی از ورزش را انتخاب کنند که ضربان قلبشان به یکباره افزایش پیدا نکند. انجام فعالیتهایی مثل پیاده روی، کوهنوردی و ورزش گروهی می تواند مناسب باشد. بعلاوه انتخاب کفش، لباس ورزشی و مربی خوب هم دارای اهمیت است.
تیمور قیاسی، سخنگوی سازمان تیمهای ملی فدراسیون دوومیدانی میهمان تلفنی این برنامه بود که درخصوص اعزام دو بانوی دوومیدانی به بازیهای آسیایی جاکارتا گفت: در آخرین نشست سازمان تیمهای ملی و رئیس فدراسیون مقرر شد، برای اینکه در بانوان ورزشکار دوومیدانی امیدواری برای حضور در مسابقات بزرگ ایجاد شود، دو نفر از بانوان این رشته ، سپیده توکلی در رشته پرش ارتفاع و الهام کاکلی در رشته سرعت به بازیهای آسیایی اعزام شوند. البته آنها نتوانسته بودند که رکورد ورودی را به دست آورند ولی برای بصورت حمایتی در این دوره از بازیهای شرکت می کنند.
وی در ادامه افزود: توکلی از قهرمانان ماست که آخرین روزهای قهرمانی اوست و برای اینکه تجربیاتی کسب کند و در آینده مربی خوبی در بخش بانوان داشته باشیم، اعزام می شود. کاکلی هم ورزشکار جوان و آینده داری است و این دو نفر با اکثریت آرا برای شرکت در مسابقات انتخاب شدند.
برنامه "بانوی قهرمان" روز شنبه 13 مرداد با اجرای هاشمی بود. این برنامه ساعت 16:35 روزهای زوج به مدت 25 دقیقه و جمعه ها ساعت 11:05 به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
بانوی قهرمان