فرزند ایران شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

فرزند ايران

گفتگو با دكتر غیور، قهرمان اسبق دو و میدانی


برنامه "فرزند ایران" سه شنبه 3 اردیبهشت، با دكتر محبوبه غیور، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و قهرمان اسبق دو و میدانی، گفتگویی انجام داد.

1398/02/04
09:42


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر محبوبه غیور، قهرمان اسبق دو و میدانی، درباره فعالیت های كاری و ورزشی خود گفت: بنده اكنون در دانشگاه تهران فعالیت كاری دارم. مربی تیم های دو و میدانی دانشگاه هستم و خودم مرتب ورزش می كنم.
من قبل از ورود به دانشگاه در اصفهان زندگی می كردم و پس از قبولی در دانشگاه، اساتید محترم استعدادیابی كردند و من را به فعالیت در رشته دو و میدانی تشویق كردند. با توجه به اینكه استعدادیابی زیر 18 سال انجام می شود، این كار اساتید خیلی برایم جالب بود. در نهایت برای ماده دوی سرعت پذیرفته شدم و زیر نظر مربیانی همچون فیروزی و محمدی كار كردم.
قهرمان اسبق دو و میدانی، ادامه داد: بعد از مدتی مجدداً در این رشته استعدادیابی شدم و برای رشته های استقامت توانستم موفقیت هایی را كسب كنم. مقام سوم آسیایی را داشتم و به تمام مسابقات صحرانوردی اعزام می شدم. مدال برنز مسابقات آسیایی را دارم و ركوددار ماده 5 هزار متر و 10 هزار متر ایران بودم.
وی، در پاسخ به این سوال كه سطح دو و میدانی بانوان ایران را چطور ارزیابی می كنید، تصریح كرد: همینطور كه علم در حال پیشرفت است، ورزشكاران از علوم جدید در تمرینات خود استفاده می كنند. نسبت به قبل شرایط خیلی بهتر و تمرینات منظم تر شده است. ورزشكاران تمرینات خوبی دارند و بالطبع نتایج بهتری را كسب می كنند.
من همیشه این آرزو را داشتم كه یك زمانی برسد بتوانیم از علم در دو و میدانی استفاده كنیم و بهترین عملكرد را داشته باشیم.
دكتر غیور، در پاسخ به این پرسش كه تعهد حرفه ای و تعهد اخلاقی چقدر می تواند در درخشش ورزشكار نقش داشته باشد، عنوان كرد: با توجه به اینكه در ورزش حرفه ای روحیه رقابت طلبی بیشتر وجود دارد، ممكن است یك مقدار تعهدات اخلاقی هم زیر پا گذاشته شود؛ اما شخصیت مثبتی كه خود ورزشكار دارد، می تواند در جلوگیری از ایجاد چنین شرایطی مؤثر باشد.
برنامه فرزند ایران، هر روز ساعت 11:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
فرزند ایران