یك جهان یك جام هر روز در زمان جام جهانی از ساعت 11:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

يك جهان يك جام

نقاط ضعف روسیه كه اسپانیا را برنده میدان می كند

برنامه "یك جهان یك جام" روز یكشنبه 10 تیر ماه با حضور سید حسین سیدصالحی، كارشناس فوتبال به بازی امروز اسپانیا و روسیه در چهارچوب رقابتهای جام جهانی فوتبال 2018 اختصاص داشت.

1397/04/10
15:31

به گزارش رادیو ورزش؛ امروز از ساعت 18:30 دو تیم اسپانیا و روسیه از مرحله یك هشتم نهایی جام جهانی روسیه به مصاف هم خواهند رفت. این بازی در ورزشگاه لوژنیكی و با قضاوت كوئیپرس برگزار می شود.
سیدحسین سیدصالحی، كارشناس فوتبال با اشاره به اینكه اسپانیا و روسیه هر دو در مرحله گروهی شرایط خوبی داشته و توانستند از گروه خود صعود كنند پیرامون تاكتیك تیم اسپانیا در بازی امروز خود مقابل روسیه اظهار كرد: اسپانیا كه در مرحله گروهی با ایران، مراكش و پرتغال قرار گرفته بود، در بازی آخر خود با تساوی مقابل مراكش توانست به دور حذفی راه پیدا كند. اسپانیا تیمی كاملا با برنامه است كه بازی مالكانه و پر اكتیوی را انجام می دهد. بعلاوه بیشتر از كناره ها استفاده می كند و تیم صاحب سبكی است.
وی ادامه داد: با توجه به اتفاقی كه پیش از آغاز رقابتهای جام برای آنها رخ داد كه اخراج مربی این تیم بود، پیش بینی می شد كه به لحاظ روحی و روانی دچار مشكل شود ولی "هیه رو" مربی جدید تیم كه خود بازیكن اسبق تیم ملی اسپانیا نیز بود توانست تا حدودی شرایط تیم را جمع و جور كند. راموس و پیكه بازیكنان توانمندی هستند كه در خط حمله و كرنرها می توانند بخوبی كمك كنند و نقطه ضعف اسپانیا ضربات ایستگاهی و عمق دفاع آن است.
سیدصالحی در مورد نقاط ضعف و قوت تیم روسیه عنوان كرد: تیم روسیه با بازیكنان مصدومی كه قبل از جام داشت، همگان تصور می كردند كه شاید صعودشان هم دچار مشكل شود. اما با شروع خوبی كه داشت و برد 5 بر 0 مقابل عربستان و سپس برد در برابر مصر و در آخر باخت در مقابل اروگوئه به مرحله حذفی رسید.
این كارشناس تصریح كرد: فكر می كنم چرچسوف، مربی روسیه تیمی كاملا فیزیكی را در این میدان قرار دهد. بازیكن شماره 17 روسیه تاثیرگذارترین بازیكن تیم است. این تیم بیشتر از پلن B استفاده می كند و روی بازی مستقیم برنامه دارد. اگر اسپانیا دنبال بازی مالكانه باشد و عمق دفاع تیم روسیه را مورد هدف قرار دهد، با توجه به میانگین سنی بالای خط دفاع روسیه می تواند پیروز میدان باشد.
برنامه "یك جهان یك جام" روز یكشنبه 10 تیر با اجرای طبسی و كارشناسی خداپرست پخش شد. این برنامه همه روزه از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یك جهان یك جام