جام آسیایی شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 40دقیقه

رادیو ورزش

جام آسيايي

ارزیابی سطح داوری های جام ملت های آسیا


برنامه "جام آسیایی" یكشنبه 7 بهمن، با مسعود مرادی، داور فوتبال، درباره قضاوت های داوران در این دوره از جام ملت های آسیا گفتگویی انجام داد.

1397/11/08
09:34


به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود مرادی، داور فوتبال، در پاسخ به این پرسش كه چرا به فغانی در این مرحله از جام ملت های آسیا داوری ندادند، عنوان كرد: با توجه به صعود تیم ملی كشورمان به این مرحله طبیعی بود كه چنین اتفاقی نیافتد. این دلیلی نیست كه داوران ما از نظر فنی مشكلی دارند؛ بلكه به خاطر شرایط تیم ملی كشورمان و صعود به مرحله بعد بود.
وی، همچنین در پاسخ به این سوال كه از قضاوت های مرحله یك هشتم و یك چهارم چه ارزیابی دارید و آمدن VAR چه كمكی توانست به سطح داوری ها كند، اظهار داشت: قبل از این دوره كمیته داوران آسیا از VAR استفاده نكرده بود و به نظر من با توجه به عدم استفاده از این دستگاه داوران قضاوت بسیار خوبی داشتند. اشتباهات خیلی كم بود و شاید یكی، دو بازی اشتباه تأثیرگذار وجود داشت. به اعتقاد من داوران با آموزشی كه در كمیته داوران آسیا دیده بودند، قضاوت بسیار خوبی داشتند. در مرحله قبلی كه از VAR استفاده شد برای تیم داوری كمك خیلی خوبی بود. نظر بنده بر این است كه بپذیریم اگر سطح مسابقات بالاست، داوری ها هم سطح بالایی داشته است.
این داور فوتبال، بیان كرد: در آسیا طی چند سال گذشته داوریها رو به جوانگرایی رفته است و داوران جوانی را در این مسابقات دیدیم. به نظرم تلفیقی از بازیكنان جوان و با تجربه در این رقابتها اتفاق خوبی بود. شك ندارم كه كمیته داوران آسیا از عملكرد داورانش تا به این لحظه راضی است.
مرادی، در خصوص علت دعوت داور میهمان به این تورنمنت گفت: همیشه اینطور بوده است كه برای رشد و پیشرفت داوری قاره ها و تبادل همكاری بین داوران كنفدراسیون آسیا و كنفدراسیون های قاره های دیگر، از داوران قاره ها در چنین تورنمنت هایی دعوت به عمل می آید؛ البته یك یا دو داور میهمان بیشتر دعوت نمی شود.
برنامه جام آسیایی، ویژه برنامه هفدهمین دوره جام ملت های آسیا است كه با اجرای نیلوفر اردلان، همه روزه به جز جمعه ها ساعت 11:00 به مدت 40 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جام آسیایی