گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 به مدت 60دقیقه

ورزش ابزاری برای حمایت از سالمندان

برنامه "گلخونه" چهارشنبه 16 مهر در گفتگو با دکتر پروین مرادی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی به موضوع ارتباط ورزش با سلامت روان در دوران سالمندی اختصاص داشت.

1399/07/16
12:12

به گزارش رادیو ورزش، دکتر پروین مرادی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی درباره موضوع برنامه گفت: فعالیت ورزشی روی سلامت روان اثر بسیار مثبتی می گذارد و ثابت شده که سطح سلامت روان در ورزشکاران نسبت به افرادی که ورزش نمی کنند، بیشتر است. افرادی که فعایت ورزشی منظم مثل پیاده روی را در برنامه روزانه خود قرار داده اند، کاهش معنی داری از سطح اضطراب دارند. با کم شدن اضطراب مطمئناً کیفیت زندگی بالاتر می رود؛ حتی اگر برنامه ورزشی به صورت تفریحی باشد.
وی با تأکید بر اینکه بهترین ورزش برای سالمندان ورزش های هوازی و گروهی است، افزود: ورزش های گروهی موجب شادی و نشاط در افراد سالمند می شود. با توجه به اینکه در دوره سالمندی کناره گیری از جمع اتفاق می افتد با شرکت در ورزش های گروهی این رفتار به حالت تعادل می رسد. در کل ورزش یک نوع حمایت از سالمندان و ابزاری برای مقابله با ورودیهای منفی به ذهن است که حتماً باید در برنامه روزانه لحاظ شود.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه "گلخونه" رادیو ورزش باشید.
برنامه "گلخونه" با محوریت ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی با هدف ایجاد و تقویت انگیزه برای بهبود وضعیت سواد حرکتی در نهاد خانواده ساعت 10 هر روز به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
لطفا سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در برنامه "گلخونه" پاسخگوی شما شنونده محترم رادیو ورزش باشند.

دسترسی سریع
گل خونه