گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 11:25 به مدت 85دقیقه

ورزش ابزاری برای حمایت از سالمندان

برنامه "گلخونه" چهارشنبه 16 مهر در گفتگو با دكتر پروین مرادی، كارشناس ارشد روانشناسی بالینی به موضوع ارتباط ورزش با سلامت روان در دوران سالمندی اختصاص داشت.

1399/07/16
12:12

به گزارش رادیو ورزش، دكتر پروین مرادی، كارشناس ارشد روانشناسی بالینی درباره موضوع برنامه گفت: فعالیت ورزشی روی سلامت روان اثر بسیار مثبتی می گذارد و ثابت شده كه سطح سلامت روان در ورزشكاران نسبت به افرادی كه ورزش نمی كنند، بیشتر است. افرادی كه فعایت ورزشی منظم مثل پیاده روی را در برنامه روزانه خود قرار داده اند، كاهش معنی داری از سطح اضطراب دارند. با كم شدن اضطراب مطمئناً كیفیت زندگی بالاتر می رود؛ حتی اگر برنامه ورزشی به صورت تفریحی باشد.
وی با تأكید بر اینكه بهترین ورزش برای سالمندان ورزش های هوازی و گروهی است، افزود: ورزش های گروهی موجب شادی و نشاط در افراد سالمند می شود. با توجه به اینكه در دوره سالمندی كناره گیری از جمع اتفاق می افتد با شركت در ورزش های گروهی این رفتار به حالت تعادل می رسد. در كل ورزش یك نوع حمایت از سالمندان و ابزاری برای مقابله با ورودیهای منفی به ذهن است كه حتماً باید در برنامه روزانه لحاظ شود.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه "گلخونه" رادیو ورزش باشید.
برنامه "گلخونه" با محوریت ترویج سبك زندگی اسلامی ایرانی با هدف ایجاد و تقویت انگیزه برای بهبود وضعیت سواد حركتی در نهاد خانواده ساعت 10 هر روز به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
لطفا سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق پیامك به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با كارشناسان ما در میان بگذارید تا در برنامه "گلخونه" پاسخگوی شما شنونده محترم رادیو ورزش باشند.

دسترسی سریع
گل خونه