گلخونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 11:25 به مدت 85دقیقه

هانیه رستمیان: یوگا و كتاب خواندن در كم كردن استرسم قبل از مسابقات موثر است

عضو تیم ملی تپانچه بادی بانوان در برنامه گلخانه از راهكارهای كاهش استرس قبل از مسابقات و برنامه های خود در آینده خبر داد.

1400/05/20
11:58

به گزارش رادیو ورزش؛ هانیه رستمیان عضو تیم ملی تیراندازی (تپانچه بادی) كشور در گفت و گویی تلفنی با برنامه «گلخانه» از تجربیات المپیك توكیو 2020 خود گفت: حضور در المپیك برای من یك تجربه متفاوت و قشنگ بود. چرا كه به عنوان پرچمدار و نماینده بانوان كشورم در مراسم حضور داشتم پرچمدار و این اتفاق بسیار برایم غرورآفرین بود كه باعث شد هم خاطره و هم تجربه خوبی برای من رقم بخورد.

وی از آرامش كتاب خواندن افزود: ما برای تیراندازی كارهای مختلفی انجام می دهیم. برای اینكه قبل از آن برای مسابقات آماده شویم باید به آرامش روانی و تمركز بیشتری برسیم. یكی از كارها كتاب خواندن و همچنین تمرینات تنفس و تصویرسازی هم برای كاهش استرس است. كتاب خواندن هم یكی از تمریناتی است كه باعث كم شدن استرس من قبل از مسابقه می شود. علاوه بر این، من در زمان اوقات فراغت هم به مطالعه می پردازم. كتاب های روانشناسی، انگیزشی و زندگینامه افراد موفق از جمله موضوعاتی است كه من به آن علاقه دارم.

پرچمدار كاروان ایران در المپیك در پاسخ به این سوال كه راهكارهای دیگر كشورها برای كاهش استرس چیست؟ عنوان كرد: كتاب خواندن را هم تیراندازان كشورهای دیگر انجام می دهند ولی ورزش یوگا از رشته هایی است كه در تیراندازی بسیار موثر است. شروع آن در كشور هند بوده و در حال حاضر هم خیلی از كشورها به آن می پردازند.

رستمیان با اشاره به حضور مهم خانواده خود در این مسیر اظهار كرد: خانواده نقش اصلی و حامی را برای من دارند و همیشه همراه من هستند. نقش اصلی و مهم در موفقیت من را خانواده ام ایفا می كنند..

نماینده رشته تیراندازی المپیك توكیو در پایان عنوان كرد: من یك هفته بعد از بازگشت از توكیو تمرینات بدنسازی و خشك خود را در خانه شروع كردم. از امروز تمرین تیراندازی هم آغاز كردم. برای بازی های آسیایی سال بعد آماده می شوم كه جزء مسابقات مهم است. دوست دارم با توجه به تجربه ای كه از این مسابقات به دست آوردم علاوه بر حضور در المپیك، بتوانم مدال هم كسب كنم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
گل خونه