باشگاه پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 60دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه

علت كناره گیری مالك باشگاه نساجی

برنامه "باشگاه" روز پنجشنبه 20 تیر با حضور فرهاد صنیعی فر، مالك باشگاه نساجی به بررسی علت كناره گیری او از مالكیت این باشگاه پرداخت.

1398/04/21
21:19

به گزارش رادیو ورزش؛ فرهاد صنیعی فر، مالك باشگاه نساجی مازندران پیرامون شرایط این باشگاه و علت كناره گیری او بیان كرد: در این 2 سالی كه در نساجی حضور پیدا كردم، تمام رده‌های باشگاه از پایه تا بزرگسالان در لیگهای دسته یك و دو بودند كه با لطف خدا، مردم و تماشاچیان مازندرانی بعد از چند سال به لیگ برتر صعود كردند. این باشگاه بزرگ محق بود تا در لیگ برتر حضور پیدا كند.
او افزود: مشكلات زیادی بود و امسال نیز حقیقتا نمی‌توانستیم، تیمداری كنیم. یا باید كار را مانند 2 سال گذشته قوی ادامه می دادیم یا باید كنار می‌كشیدیم. شرایط درستی ایجاد نشد و همین امر باعث شد تا ما كار را به گروه جدیدی بسپاریم. البته واگذاری نساجی همچنان قطعی نشده است.
صنیعی فر تصریح كرد: برای تیمداری در لیگ برتر باید سخت افزارهایی چون زمین، خوابگاه و ... فراهم باشد. از نظر روانی، فكری و بدنی هوای بازیكن و كادر فنی را داشت. ما هم در قائمشهر مهمان بودیم، هم در شهر‌های دیگر! معنی نداشت كه در قائمشهر هم هتل بگیریم و هم 90 تا 100 میلیون هزینه كنیم تا بازی را انجام دهیم. حتی در رده پایه نیز همین مقدار باید خرج می‌شد. از درآمد 100 میلیونی بلیت فروشی، تنها 42 میلیون به دست ما می رسید. در مورد بلیت فروشی به ما گفته می‌شد كه همه دریافتی‌های حاصل از بلیت فروشی به جیب باشگاه می‌رود. در بازی‌هایی با تیم هایی چون استقلال، پرسپولیس، سپاهان و ... بالغ بر 15 هزار نفر به ورزشگاه می‌آمدند و بلیت 10 هزار تومانی می‌خریدند و هیچگونه اعتراضی بر قیمت بلیت نداشتند و با همراهی هایشان به ما روحیه می‌دادند. صد و چهل تا پنجاه هزار تومان درآمد بلیت فروشی در هر یك هفته در میان بود. حالا باشگاه ما هر یك هفته در میان تنها 42 میلیون تومان دریافت می‌كرد.
وی عنوان كرد: ما قصد نداشتیم درآمد زایی زیادی از بلیت فروشی داشته باشیم. اما می‌خواستیم از پول میزبانی سود ببریم و بابت هتل و زمین خرج كنیم. اینجا سیستم مقصر است و همین باعث شد تا ضرر كنیم. فوتبال ما حالا حالا‌ها درگیر این مسائل است. ما قصد داشتیم به تیم پایه ها بیش از پیش برسیم اما محدودیت داشتیم.
او در مورد بدهی‌های باشگاه نساجی بیان كرد: من كه به عنوان مالك وارد فوتبال میشوم بر این واقف هستم كه فوتبال درآمد آنچنانی ندارد. فوتبال در ایران فقط مشكل دارد. من یكی از مشكلاتی كه خود شخصا در این 2 سال دیدم بدهی‌های قدیمی بود كه توسط مدیران قبلی پرداخت نشده بود. در نتیجه بدهی‌ها انباشته می‌شد. 80 درصد بدهی‌هایی كه الان نساجی دارد تماما به دوران قبل مربوط می‌شود.
مالك پیشین نساجی ادامه داد: تیم به گونه ای توسط ما بسته شده كه مالك جدید تنها به فكر تیمداری باشد و به فكر پرداختها نباشد. به آنها گفتیم از هیچ كمكی دریغ نمی‌كنیم. مردم قائمشهر عاشق تیم نساجی هستند و از گوشه كنار شهر برای دیدن فوتبال به ورزشگاه وطنی می‌آمدند. مسئولان ما از این پتانسیل غافل شده و استفاده نمی‌كنند. مسئولان از فوتبالیست‌ها و هواداران استان‌ استفاده نمی‌كنند و حمایت مالی از مالكین نیز صورت نمی‌گیرد.
صنیعی فر خاطر نشان كرد: متاسفانه ما از لیگ حرفه‌ای تنها نام حرفه‌ای را یدك می‌كشیم. لیگ حرفه‌ای دارای تعریف است و یكی از تعریف‌ها در مورد سخت افزار و دیگری بودجه مربوطه است كه این بودجه اینگونه به دست می‌آید كه مالكین دارای شرایطی باشند كه اوضاع اقتصادی را كنترل كنند. متاسفانه جز 3 یا 4 تیم در لیگ برتر بقیه باشگاه‌ها مصرف كننده هستند. سپاهان، ذوب آهن، فولاد، سایپا و پیكان باشگاه‌هایی هستند كه از سوی شركت‌های تولیدی مطرح می‌شوند و مشكل مالی آنچنانی ندارند.
برنامه "باشگاه" روز پنجشنبه 20 تیر با اجرای زاهدیان پخش شد. این برنامه پنجشنبه ها ساعت 18:35 به مدت 80 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
باشگاه