دانشكده روانشناسی ورزشی شنبه از ساعت 12:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده روانشناسي ورزشي

رئیس كمیسیون ورزش انجمن روانشناسی ورزشی در گفت‌وگو با رادیو ورزش عنوان كرد اثرات مخرب شبكه‌های اجتماعی بر زندگی قهرمانی

در برنامه "دانشكده روانشناسی ورزشی" شنبه 29 تیر، دكتر خسرو حمزه، رئیس كمیسیون ورزش انجمن روانشناسی ورزشی، درباره تأثیرات منفی شبكه های اجتماعی بر سیر صعودی یك قهرمان توضیحاتی را بیان كرد.

1398/04/29
20:41

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو ورزش؛ دكتر خسرو حمزه، رئیس كمیسیون ورزش انجمن روانشناسی ورزشی، در ارتباط با حضور قهرمان در شبكه های اجتماعی اظهار داشت: شبكه های اجتماعی در عین اینكه به كسب اطلاعات و سرگرمی افراد كمك خواهند كرد، می توانند مشكلاتی هم داشته باشند. ورزشكاری كه می خواهد ورزش قهرمانی خود را دنبال كند، باید بپذیرد قرار نیست او در استفاده از شبكه های اجتماعی به اندازه دوستان و اقوام كه ورزش قهرمانی انجام نمی دهند، وقت بگذارد؛ زیرا یك سری موضوعات وجود دارد كه برای ورزش قهرمانی غیر مفید است.

دكتر حمزه، در پاسخ به این سوال كه یك ورزشكار باید بیشتر به زمان استفاده از فضای مجازی توجه كند یا محتوای آن، بیان كرد: به هر دو مسئله باید توجه كند. مسئله ای كه در شبكه های اجتماعی وجود دارد، این است كه شما نمی توانید بر اخباری كه قرار است آنجا ببینی كنترل داشته باشی. قهرمانان برای حضور در مسابقات خصوصاً یك رویداد ورزشی مهم دچار فشار روانی می شوند. در آن دوران باید به شنیده های خود و آنچه كه می بینند، خیلی توجه كنند. این افراد نباید آزاد باشند كه هر چیزی را بخوانند، نگاه كنند یا بشنوند، حتی از اطرافیانشان.

وی ادامه داد: بسیاری از قهرمانان بزرگ نسبت به این مسائل آگاهی دارند و رعایت می كنند. این قهرمانان مخصوصاً در روزهای نزدیك به مسابقات مهم كمتر خودشان را در دسترس قرار می دهند؛ زیرا ممكن است افراد، حتی دوستانشان حرف هایی بزنند كه علی رغم خیرخواهی، حرف های مفیدی نیست. شبكه های اجتماعی هم دقیقاً همچین كاری انجام می دهند؛ به طور مثال ممكن است یك قهرمان كه برای مسابقه ای آماده می شود، به طور اتفاقی در شبكه مجازی ببیند كه از حریفش تمجیدهای اضافه ای شده است یا یك پیشكسوت قدیمی درباره این قهرمان نظراتی داده كه باب میل وی نیست. این مسائل می تواند ذهن یك قهرمان را بهم بریزد و در مسابقه عملكرد خوبی از خود نشان ندهد.

برنامه دانشكده روانشناسی ورزشی، با اجرای كاظمی، روزهای شنبه ساعت 12:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده روانشناسی ورزشی