دانشكده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

طناز حسینیون در گفت‌وگو با رادیو ورزش عنوان كرد تابستان فرصتی برای كشف استعدادهای ناب ورزشی

برنامه "دانشكده استعدادیابی" سه شنبه 11 تیر، با حضور طناز حسینیون، عضو فدراسیون بین المللی دو و میدانی، به موضوع استعدادیابی در فصل تابستان اختصاص داشت.

1398/04/11
16:07

به گزارش خبرنگار رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، عضو فدراسیون بین المللی دو و میدانی، در مقابل این گفته مجری كه در اغلب شهرها خانه رشته های ورزشی مختلف وجود دارد؛ اما این اتفاق مثبت برای تمام رشته ها صدق نمی كند، اظهار كرد: این مسئله به فدراسیون ها برمی گردد. اگر فدراسیون ها روی یك برنامه مدون از شرایط موجود استفاده كنند و به جای صرف هزینه های كلان دیگری كه شاید خیلی برای ما استعدادی را به ارمغان نیاورد، از فرصت تابستان استفاده كنند و با در اختیار گذاشتن یك سری امكانات، افرادی را جذب كنند، استعدادهای خوبی را كشف خواهیم كرد.

حسینیون، در ادامه عنوان كرد: لزومی ندارد حتماً تمام سرمایه های فدراسیون ها صرف قهرمانان ملی شود. مشكلات اقتصادی وجود دارد؛ اما با برنامه ریزی بهتر و حضور ورزشكارانی در كنار قهرمانان ملی می توان استعدادهای دیگری را هم كشف كرد. بهتر است در فصل تابستان فدراسیون ها نمایندگانی را برای كشف استعداد به تمام مراكز ورزشی اعزام كنند.

دكتر محمدرضا محمودخانی، مشاور استعدادیابی فدراسیون ورزش های دانش آموزی، در ارتباط با بحث استعدادیابی در فصل تابستان بیان كرد: متأسفانه استعدادیابی در باشگاه های ورزشی ما نهادینه نشده و حتی می توان گفت كه اصلاً آغاز هم نشده است. آن چیزی كه در بسیاری از باشگاه هایی كه خدمات ارائه می كنند، می بینیم، عمدتاً خدمات كارشناسی و تخصصی نیست و بسیاری از آنها به روش های مبتنی بر مشاهده محدود می شوند؛ حتی در این روش هم نقش خبرگان واقعی آن رشته را بسیار كمرنگ می بینیم.

وی، افزود: خلاء دیگری كه وجود دارد، این است كه دانشگاه ها و نهادهای آموزشی ما با رویكرد تربیت یك متخصص یا تكنسین ارزیابی استعدادیابی فعالیت های مناسب نداشته اند و در این بخش خلاء های بنیادی داریم؛ به ویژه در بخش آموزش، سخت افزار و نرم افزار ضعف هایی وجود دارد.

برنامه دانشكده استعدادیابی، روزهای سه شنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده استعدادیابی