از ساعت به مدت

بیانیه قهرمانان ملی در محكومیت نسل‌كشی و كشتار زنان و كودكان بی‌گناه غزه

قهرمانان ملی در محكومیت نسل‌كشی و كشتار زنان و كودكان بی‌گناه غزه یك بیانیه صادر كردند.

1402/08/24
21:42

به گزارش رادیو ورزش؛ قهرمانان ملی در محكومیت نسل‌كشی و كشتار زنان و كودكان بی‌گناه غزه یك بیانیه صادر كردند.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

جهان این روز‌ها ناباورانه شاهد فجایع انسانی و اخلاقی بی سابقه‌ای است كه قلب همه دردمندان و انسان‌های شریف را در سراسر عالم به درد آورده و روح میلیون‌ها انسان را آزرده است.

عكس‌های كودكان معصومی كه یكی پس از دیگری در زیر بمباران‌های وحشیانه‌ای كه همه قواعد اخلاقی و انسانی جنگ را زیر پا گذاشته است، پر پر می‌شوند و مادران و پدران داغداری كه همه خانواده خود را از دست داده‌اند و خانواده‌هایی كه با همه اعضای شان شهید شده اند، هر روز پیش چشمان ماست و غمی بر غم‌های همه آزادگان جهان است.

تصویر خانم شیما اكرم صدیم كه شاگرد اول امتحانات نهایی كل فلسطین شده بود و چند ماه قبل خانواده او جشنی برای او گرفته بودند و خودش و مادر باردارش در بمباران شهید شدند یا تصویر نقاشی‌های هبه زاغوت، نقاشی كه خودش و فرزندانش در بمباران شهید شدند و گالری اش هم نابود شد را نه تاریخ فراموش خواهد كرد و نه هیچ انسانی می‌تواند نسبت به آن بی تفاوت باشد.

جامعه ورزش ایران نیز همصدا با سایر ورزشكاران آزاده جهان از همان روز‌های نخست جنگ، همراه و حامی مردم فلسطین بوده است. از ادای احترام به شهدای غزه در مسابقات ورزشی تا استفاده از نماد‌های مقاومت در مسابقات بین المللی از جمله تورنمنت اردن در رشته فوتبال و مسابقات پاراآسیایی هانگژو ورزشكاران، مربیان و عوامل فنی ورزش كشور حمایت خود را از مردم مظلوم غزه اعلام كرده اند.

اكنون ما پیشكسوتان ورزش، المپین ها، قهرمان‌های رشته‌های مختلف مسابقات المپیكی، پارالمپیكی، جهانی، آسیایی، پاراآسیایی و مربیانی كه قهرمانان بین المللی دارند، ضمن ابراز همدردی مجدد با مردم قهرمان و مقاوم غزه، انزجار خود را از كودك كشی‌ها و نسل‌كشی‌هایی كه در غزه انجام می‌شود اعلام می‌داریم و از نهاد‌های بین المللی ورزش از جمله كمیته بین المللی المپیك و پارالمپیك، فدراسیون‌های جهانی، كمیته المپیك و پارالمپیك كشور‌های جهان مجدانه می‌خواهیم ضمن اعلام محكومیت آشكار و قاطع این فجایع انسانی نسبت به تعلیق و اخراج رژیم صهیونیستی از مجامع جهانی ورزش اقدام لازم را انجام دهند.

«قهرمانان و مربیان آسیایی، پاراآسیایی و جهانی ایران اسلامی»

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت