الهام حسینی

حوزه تخصصی: ورزش

متولد دی ماه 1359 گرگان ، فوق دیپلم مدیریت دولتی و کارشناسی ادبیات فارسی . از سال 78-79 به عنوان گزارشگر با سیمای مرکز مازندران و برنامه ی شبانگاهی شب بخیر مازندران کارم را آغاز کردم،

در آن زمان بخاطر عشق و علاقه ای که به کارم داشتم، با توجه به سختی کار گزارشگری در رادیو و برآورد پایین (پانصد تومان برای هر گزارش) و حقوق کم (ماهیانه هفت هزار و پانصد تومان)، کارم را ادامه دادم. بعد از دو سال، بخاطر دوری مسیر رفت و آمد به صدا و سیمای مرکز گلستان منتقل شدم . دو سال گزارشگر رادیو گلستان بودم و در 15 مرداد 83 به علت حضور نداشتن گوینده پخش ، از من خواسته شد ،ساعت 14 را اعلام کنم ،با هماهنگی معاونت صدا و مدیر پخش رادیو گلستان، به استودیو رفتم و پشت میکروفون قرار گرفتم و با این جمله گویندگی ام را شروع کردم؛ "ساعت 14 اینجا گرگان است صدای مرکز گلستان" ، از آن روز به بعد با توجه به صدای رادیویی ام ، تصمیم گرفته شد به جای گزارشگری در گویندگی فعالیتم را ادامه دهم. بعد از دوسال گویندگی در پخش رادیو گلستان، از سال 85 برنامه های زنده از جمله " راز و نیاز"، "گلستانه" ، "عصر هفتم" را در مرکز گلستان اجرا کردم.
از دی ماه 1390 کارم را در رادیو ورزش آغاز کردم. بعد از مدتی گویندگی پخش و برنامه های تولیدی، برنامه های زنده ورزش بانوان و صبح و ورزش را اجرا کردم . در حال حاضر برنامه های اسوه های جاوید، پلاکشان مدالشان ، ورزش در ایران ، یک نفس تازه، موج نود و دو را اجرا می کنم . چند سالی است در بخش نیمروزی دوشنبه های رادیو پیام گویندگی می کنم . در مدت همکاری ام در رادیو ورزش همیشه سعی کرده ام با بالا بردن اطلاعات تخصصی ورزشی ام و با راهنمایی تهیه کنندگان ، پیشکسوتان و همکاران خوبم، بتوانم کارم را به خوبی و با علاقه ادامه دهم .
می توانم بگویم خاطرات زیادی از شروع کارم تا کنون در رسانه رادیو دارم، یکی از خاطراتم درباره فعالیتم در مرکز گلستان در سال 84 است . ساعت 4:30 صبح برای ویژه برنامه اذان صبح، در ساختمان پخش حضور یافته بودم، اما در ساختمان بسته بود، صدابردار شیفت هم خواب مانده بود و هر چه در زدم کسی آن را باز نکرد ، با پیگیری های زیاد و تلفن کردن به علی رامک، معاون صدای مرکز گلستان، به دلیل نزدیک بودن منزلش به ساختمان پخش،خود معاون صدا آمد و در پخش را باز کرد و چون کار تهیه کنندگی و صدابرداری را می دانست در آخرین ثانیه ها توانستیم نوار را بکاریم و اذان را اعلام و به موقع پخش کنیم و به گوش شنوندگان برسانیم .
کسب دیپلم افتخار و کسب عنوان گوینده برتر در شانزدهمین و هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها،کسب مقام اول گویندگی در ویژه برنامه نوروز سال 92 و دریافت لوح تقدیر برای گویندگی ویژه برنامه افطار در سال 92 از جمله موفقیت هایم در رادیو بوده است .
با توجه به تجربه ی ده ساله ام در گویندگی، توصیه ام به علاقمندان این حرفه، این است که، بدانند گویندگی کار ساده ای نیست و فقط صدای خوب داشتن کافی نیست بلکه لحن مناسب، سواد و اطلاعات متناسب با علوم روز دنیا و حضور ذهن بالا از دیگر اولویت حرفه ی گویندگی است، دوم اینکه برای قدم گذاشتن در حرفه ی هنری و حساس گویندگی، باید عشق و علاقه داشت نه اینکه به دنبال پول و درآمد بود.
خدای مهربان را سپاسگزارم که این بنده خاکی را مورد لطفش قرار داد تا در راهی قدم بگذارم که پدرم در سال 62-65 در جبهه های نبرد حق علیه باطل قدم گذاشت و برای رضای خدا و حفظ این آب و خاک در این جنگ نابرابر، جانباز شیمیایی شد و با 65 درصد سوختگی از جبهه برگشت و در سال 89 در سن 53 سالگی بعنوان جانباز شهید از بین ما پر کشید و من فرزند این انقلاب ادامه دهنده راه پدرم و خدمتگزار کوچکی از این نظام در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تا وقتی که عمری باقی باشد خدمتگزار مردم سرزمینم خواهم بود.
به یاد خاطره ای از پدرم افتادم، او همیشه و در هر حالی از من حمایت می کرد و پشتوانه محکمی برایم بود، اوایل کارم زمانی که مجرد بودم ، وقتی چهار و نیم صبح از خواب بیدار می شدم تا راهی محل کارم بشوم، پدرم هم با من بیدار می شد و به من می گفت :" الهام خواب نمونی سرویس بیاد جلوی در معطل بشه"، هیچوقت مهربانی های پدرم را فراموش نمی کنم که در گرما و سرما می ایستاد تا سوار سرویس شوم . نام و یادش گرامی باد. برنامه ها ریتم تند تری به خود گرفته است و امیدوارم رادیو ورزش این روند رو به رشد را ادامه دهد و هر روز بر کیفیت برنامه ها و تعداد مخاطبانش اضافه شود.الهام حسینی

گوینده رادیو ورزش

دسترسی سریع