اولین تیم آسیایی راهی مرحله حذفی شد

استرالیا با كسب دومین برد مرحله گروهی و به عنوان نخستین تیم آسیایی راهی دور حذفی شد.

1401/09/09
21:48

به گزارش رادیو ورزش؛ كمتر كسی تصور می‌كرد استرالیا با اسكواد كم‌ستاره خود بتواند مسیر صعود از مرحله گروهی را طی كند و این شانس پس از شكست چهار گله مقابل فرانسه در هفته نخست به حداقل خود هم رسید اما در نهایت تیم گراهام آرنولد، ماموریت دشوار را به سرانجام رساند.

ساكروس در آخرین بازی مرحله گروهی و در شرایطی كه حریف برتری نسبی هم داشت، توانست با تك گل متئو لكی، برد ارزشمند خود را ثبت كند و با شش امتیاز، بالاتر از تونس قرار بگیرد.

نیمه اول این بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید اما در نیمه دوم استرالیا با پاس استثنایی مك‌گری و ضربه تمام‌كننده متئو لكی، مهاجم سابق هرتابرلین پیش افتاد.

حالی كه یاران اشمایكل موقعیت‌های خوبی داشتند اما مهارهای دیدنی مت رایان مهاجمان تیم سرخپوش را بی اثر گذاشت تا اولین نماینده آسیا راهی دور حذفی شود.

نكته جالب اینكه تونس باوجود پیروزی مقابل فرانسه، نتوانست به دور حذفی صعود كند و با چهار امتیاز حذف تلخ و ناباورانه‌ای را تجربه كرد.

شاگردان گراهام آرنولد پس از حذف قایل پیش‌بینی قطر و كنار رفتن نزدیك ایران از جام جهانی، به عنوان نخستین نماینده قاره آسیا به دور حذفی صعود كردند و حالا منتظر شگفتی‌سازی عربستان و كره و صعود ژاپن هستند.

استرالیا سه دوره متوالی از صعود به مرحله بعدی ناكام مانده بود و بدون برد در دور گروهی حذف می‌شد اما این بار ساكروس به یك هشتم صعود كرد.

اولین‌ و آخرین صعود استرالیا به دور حذفی جام جهانی متعلق به سال 2006 است كه این تیم پرستاره و دوست داشتنی در نهایت با پنالتی فرانچسكو توتی متوقف و حذف شد.

استرالیا در مرحله بعدی به مصاف صدرنشین گروه چهارم می‌رود كه ساعاتی بعد از بین لهستان، آرژانتین و عربستان تعیین می‌شود. مكزیك اگرچه شانس صعود دارد اما در هیچ حالتی سرگروه نخواهد شد.

دسترسی سریع